Kolizja na wiadukcie: motocyklista spada z 12 metrów

- Piotr Jędrzejak

Wiadukty mają to do siebie, że jadąc nimi, czasem czuć dziwny niepokój… No i jak historia pokazuje, czasami zdarza się, że motocykliści z wiaduktów spadają.

Ostatnio taki przypadek miał miejsce w Rio De Janerio w Brazylii. Widzimy motocyklistę oraz srebrnego vana, a wszystko nagrywane jest z kolejnego samochodu, „z ręki”. Pytanie tylko dlaczego, czy wcześniej doszło do jakiegoś sporu pomiędzy motocyklistą, a kierowcą vana? Tego nie wiemy, ale wyraźnie widać, że kierowca zajmuje dwa pasy – może po prostu się spieszy i zastanawia się nad zmianą pasa? Gdy dojeżdża do niego motocyklista, kierowca w końcu finalizuje zmianę pasa. Uderza w motocyklistę. Ten traci stabilność, uderza w betonową (chyba zbyt niską) barierę i… spada.

Niestety nie miał miękkiego lądowania. Spadł 12 metrów w dół, na teren budowy. Jak podają lokalne media, motocyklista złamał obie nogi i w stanie poważnym, lecz stabilnym, od razu trafił na salę operacyjną.

Nie jesteśmy pewni do czego dokładnie tam doszło i dlaczego. Jedno jest pewne – jeżeli widzicie, że sytuacja na drodze jest podejrzana, a miejsca nie ma w nadmiarze, zwolnijcie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl