Kolejny tor WSBK/MotoGP w Wielkiej Brytanii – południowa Walia
Piotr Jędrzejak
16 sierpnia 2012

Plany na nowe centrum sportów motorowych w południowej Walii są coraz bliższe rzeczywistości.

Autorzy pomysłu (który widzicie na zdjęciu, a który po raz pierwszy wyszedł na światło dzienne w listopadzie 2011) zgromadzili już fundusze w wysokości 150 milionów funtów, a dokładne projekty mają zostać złożone w przeciągu najbliższego miesiąca.

Obiekt zlokalizowany będzie w Ebbw Vale, niedaleko Rassau Industrial Estate, a główny tor o długości ok. 5,6 km zaprojektowany zostanie zgodnie z zasadami FIM oraz FIA – umożliwi to organizację imprez z serii MotoGP, World Superbike, czy World Touring Cars Championship. Projekty zakładają też tor do mistrzostw go-kartów oraz do mistrzostw świata w motocrossie. Poza tym na terenie o powierzchni 830 akrów znajdzie się akademia wyścigowa, park technologiczny, centrum medyczne oraz jednostki przemysłowe, handlowe i rekreacyjne.

Cały projekt ma pochłonąć około 250 milionów funtów, budowa zakończy się w 2015 roku i będzie to największa inwestycja w dziedzinie sportów motorowych w Wielkiej Brytanii od 50 lat.

Według planów „The Circuit of Wales” docelowo dorzuci do walijskiej gospodarki 50 milionów £ rocznie, a do tego powstanie około 9000 miejsc pracy w tej okolicy. Plany zostaną teraz poddane publicznej konsultacji, w co zawierają się wydarzenia dla lokalnych mieszkańców rozpoczynające się z końcem sierpnia.

Na torze Silverstone rozgrywa się już runda MotoGP, a na Donington Park ściga się nie tylko MotoGP, ale też WSBK. Do tego w całej wielkiej Brytanii jest naprawdę ogromna liczba torów, nie mówiąc o tych kartingowych. Zazdrościmy…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły