Kobieta próbuje popełnić samobójstwo, motocyklista ratuje sytuację
Piotr Jędrzejak
18 grudnia 2015

Ten film jest naprawdę szokujący i poruszający. Nie dla widzów o słabych nerwach.

Akcja dzieje się gdzieś w Anglii. Przed mostem utworzył się potężny korek, nikt (spośród kierowców stojących dalej) nie wiedział czemu. Akcję oglądamy z kamerki na kasku motocyklisty, który korzystając z dobrodziejstwa jednośladu, ma zamiar objechać cały korek. Humor mu się pogarsza gdy dojeżdża do mostu i widzi, że korek nie wziął się sam z siebie…

Na środku drogi, w dziwnej pozycji siedzi człowiek.

Widzi to każdy ze stojących blisko samochodów, a jednak wszyscy to ignorują. Interesuje się jedynie motocyklista, Paweł, jest Polakiem. Podchodzi do tego kogoś, to kobieta. Nie reaguje. Paweł sprawdza, czy ma puls – wtedy zauważa, że dookoła szyi ma ciasno obwiązany pasek. To była próba samobójcza, kobieta próbowała się udusić.

Paweł natychmiast pozbywa się ciasno obwiązanego paska dookoła szyi, kobieta złapała oddech. Po ułożeniu jej w bezpiecznej pozycji, mężczyźni pytają, jak się nazywa. Ona odpowiada, aby „dać jej umrzeć”. Do tego na szczęście nie dojdzie.

Nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego nikt wcześniej nie zareagował. Wszyscy bezczynnie patrzyli, nikt nie pomógł. Dopiero gdy motocyklista podszedł do kobiety, wtedy pojawili się też inni. Jak Paweł sam napisał pod filmem: „Ten siwy gościu to lekarz, ku*wa, i gapił się na nią ch*j wie jak długo”. Dobrze, że w ogóle zechciał podejść.

Wymowna jest sytuacja, gdy pierwszą pomoc przejmuje lekarz, a Paweł odchodząc z miejsca zdarzenia pyta wszystkich zgromadzonych: „Szczęście, że tutaj byłem, bo wszyscy tylko się na nią patrzyli. Nie wiem dlaczego nikt nie pomógł tej kobiecie?! A byłem tu już z 10 minut!”. Nikt na to nie odpowiedział; każdy udawał, że nie słyszał…

Paweł, gratulujemy postawy!

Jaca, dzięki za podesłanie linka.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły