Kierowca potrąca motocyklistę, ten wybija mu szybę

- Piotr Jędrzejak

Oto kolejny dowód na to, że jeżdżąc motocyklem, należy myśleć za wszystkich dookoła.

Akcja działa się gdzieś w USA. Doug na swoim Gixerze zatrzymał się przed skrzyżowaniem, wyjeżdżając z podporządkowanej. Wtem, skręcający w jego stronę samochód, zwyczajnie go staranował. Na szczęście kierowca jedynie przytarł go bokiem.

Zanim obejrzycie nagranie z kamerki, przeczytajcie rozbudowany opis sytuacyjny od Douga:

„Zbliżając się do znaku stop, byłem na środku drogi, na żółtej linii, ale w ostatniej sekundzie odbiłem w prawo, aby całościowo znajdować się na swoim pasie. Jak widzicie na filmie, musiałem wyjechać poza znak stop, aby móc dobrze rozejrzeć się w obie strony (tak, powinienem zatrzymać się zarówno przed znakiem stop, a później drugi raz przed rozejrzeniem się). Zauważyłem, że nadjeżdżający z prawej strony samochód ścina zakręt zbyt mocno, ale byłem przekonany, że to po prostu będzie jeden z tych dupków, którzy przejadą na milimetry, tylko po to żeby być dupkiem. 

Gdy kierowca mnie potrącił, ani nie zwolnił, ani nie zamierzał się zatrzymywać. Później powiedział mi i policji, że nawet nie wiedział, że mnie uderzył. Naprawdę, ludzie, to nie było tak, że gość cofał i nie zauważył, że w coś puknął – on przecież potrącił mnie swoją stroną samochodu, cholera, co tu się stało…

Gdy pobiegłem za nim, chciałem uderzyć w jego szybę, aby skupić jego uwagę. Nie miałem zamiaru zbić mu szyby, chciałem tylko zwrócić uwagę. Natychmiast jak szyba pękła i zauważyłem, że to starszy człowiek, poczułem się okropnie.

Zarówno firma ubezpieczeniowa oraz policja widziała nagranie i wszyscy zgodnie stwierdzili, że to kierowca samochodu jest winien w tej kolizji.

Nic ekscytującego nie wydarzyło się już po zakończeniu nagrania.”

https://www.youtube.com/watch?v=pfMjX97U1LM

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl