Keanu Reeves opowiada o Arch, o swojej (małej) kolekcji motocykli, zdradza kilka ciekawostek
Piotr Jędrzejak
17 kwietnia 2019

Udało ci się w życiu, jesteś znanym aktorem z Hollywood, stać cię. Ile miałbyś motocykli w swoim garażu? Keanu Reeves, zapalony motocyklista, odpowiada: „Kiedy stajesz się kolekcjonerem motocykli? Jeżeli musisz mieć ponad 3 motocykle, to ja ledwo łapię się na kolekcjonera.” Czy do tego zalicza się posiadanie firmy produkującej motocykle?

Keanu Reeves udzielił wywiadu dla kanału GQ. Blisko 12-minutowy materiał trafił na YouTube i szybko zyskał ogromną popularność, szczególnie wśród motocyklistów. Nic dziwnego – Keanu uznawany jest za naprawdę równego gościa, a do tego szczerze pasjonuje się motocyklami.

W wywiadzie m.in. opowiada o swojej kolekcji. Od wielu lat posiada Nortona Commando 850 MK2A z 1973 roku, którego kupił w 1987 r. Ma także wyjątkowe Ducati 998 z planu Matrix Reloaded w specjalnym, zielonym malowaniu. Później też chwali się track-dayowym Kawasaki ZX-10R.

Odpowiada także na pytanie, jakimi motocyklami najbardziej chciałby się przejechać.

Keanu mówi, że gdy nie jeździ motocyklem, wtedy cierpi, a to nie jest dobre dla jego organizmu. Czasem w kontraktach filmowych znajduje się zapis, że nie może jeździć: „To normalne. Jestem ich kapitałem, a więc nie chcą, abym miał wypadek. No i czasem się tego trzymam, a czasem nie… Ups. No co zrobisz?”

Cały wywiad odbył się w siedzibie firmy Arch Motorcycles, której Keanu jest współzałożycielem. Opowiada, że odpowiedzialny jest za design, odczucia oraz image marki, ale raczej nikt nie chciałby, aby Reeves sam przeprowadzał serwis. Prezentuje też kilka modeli Arch (które zyskały już swoją popularność), zaznaczając, że sporo części produkują sami, często z obrabianego aluminium. Jednak wiele podzespołów pochodzi od renomowanych producentów, jak zawieszenie Ohlins, silnik S&S, dodatki Rizoma, czy karbonowe koła BST. Obejrzycie także prototypowego Arch z karbonową ramą monoque.

Na koniec, jaką radę Keanu ma dla początkującego ridera?

Alek, dzięki za podesłanie wywiadu!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły