Kamera termowizyjna i onboard z toru Laguna Seca

- Piotr Jędrzejak

Warto zobaczyć, jak grzeje się opona, hamulce, czy kolektor wydechowy. Szkoda, że nie ma skali temperatur…

Kamera termowizyjna to zdecydowanie jeden z najciekawszych gadżetów, którym każde dziecko każdy facet mógłby bawić się cały dzień. Pewnie natrafiliście kiedyś w internecie na nagranie z kamery termowizyjnej zamontowanej na bolidzie F1. Ciekawa sprawa, polecamy. A czy widzieliście coś takiego na motocyklu? Niestety takie klipy ciężko znaleźć. Znaleźliśmy jeden, z 2013 roku, z toru Laguna Seca. Jakość nie jest najlepsza, a motocyklista nie należy do szybkich, ale i tak warto zobaczyć, jak grzeje się przednia opona, hamulce oraz ile ciepła generuje kolektor wydechowy na prostej startowej.

Przy okazji wyszukiwania informacji o kamerach termowizyjnych dowiedzieliśmy się, że taka kamera z wyświetlaczem zamontowanym podobnie jak nawigacja, pomaga identyfikować zagrożenia na drodze i poboczu, szczególnie w nocy – na przykład dzikie zwierzęta. Może chcecie zobaczyć też jak wygląda zwykły onboard z widokiem na ruch uliczny?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl