Kamera termowizyjna i onboard z toru Laguna Seca
Piotr Jędrzejak
17 listopada 2016

Warto zobaczyć, jak grzeje się opona, hamulce, czy kolektor wydechowy. Szkoda, że nie ma skali temperatur…

Kamera termowizyjna to zdecydowanie jeden z najciekawszych gadżetów, którym każde dziecko każdy facet mógłby bawić się cały dzień. Pewnie natrafiliście kiedyś w internecie na nagranie z kamery termowizyjnej zamontowanej na bolidzie F1. Ciekawa sprawa, polecamy. A czy widzieliście coś takiego na motocyklu? Niestety takie klipy ciężko znaleźć. Znaleźliśmy jeden, z 2013 roku, z toru Laguna Seca. Jakość nie jest najlepsza, a motocyklista nie należy do szybkich, ale i tak warto zobaczyć, jak grzeje się przednia opona, hamulce oraz ile ciepła generuje kolektor wydechowy na prostej startowej.

Przy okazji wyszukiwania informacji o kamerach termowizyjnych dowiedzieliśmy się, że taka kamera z wyświetlaczem zamontowanym podobnie jak nawigacja, pomaga identyfikować zagrożenia na drodze i poboczu, szczególnie w nocy – na przykład dzikie zwierzęta. Może chcecie zobaczyć też jak wygląda zwykły onboard z widokiem na ruch uliczny?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły