Kalifornia: śmigłowiec policyjny namierzył motocyklistę, który od tygodnia wyłamywał lusterka

- Piotr Jędrzejak

Motocyklista „grzecznie” doprowadził pościg powietrzny prosto do domu.

Na początku czerwca do biura Policji Autostradowej w Kalifornii zaczęły napływać zgłoszenia o motocykliście na zielonym, sportowym motocyklu, który nie tylko jeździ jak wariat, ale strąca ludziom lusterka na porządku dziennym. Motocyklista czuł się bezkarny, przecież nawet w ciasnym ruchu mógł całkiem sprawnie zwiać.

Aż po około tygodniu śmigłowiec policyjny wypatrzył zielony motocykl sportowy. Szybko doszło do wielu przewinień, w tym do urwania lusterka czy podróżowania z prędkością ponad 160 km/h. Śmigłowiec bez problemu nieustannie namierzał pozycję motocyklisty, aby jednostki na ziemi mogły natychmiast zareagować. Motocyklista dojechał do domu, gdzie radiowozy już na niego czekały.

Przed motocyklistą stanęły zarzuty niebezpiecznej jazdy, wandalizmu, rejestracja została zawieszona, a motocykl skonfiskowano. Wszystko to z powodu wykroczeń nagranych ze śmigłowca oraz przez wielokrotne zgłoszenia na dokładnie to samo zachowanie w ciągu poprzedniego tygodnia.

kawasaki autostrada kalifornia

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl