Jedziesz wzdłuż samochodów w korku? Uważaj!

- Piotr Jędrzejak

Motocykle mają wiele zalet, ale Wam akurat nie trzeba tego tłumaczyć. Jedną z nich jest możliwość omijania korków. W poniższym przypadku jednak poszło bardzo źle, przede wszystkim z powodu nieuważnego kierowcy włączającego się do jazdy na szybki pas.

Jak napisał kierowca, który nagrał wszystko kamerką pokładową: „Jechałem ok. 85 km/h. Zjechałem na lewe pobocze, aby przepuścić motocyklistę jadącego pomiędzy pasami [co jest legalne w Kalifornii – przyp. red.]. Samochód włączający się na pas HOV (czyli pas dla pojazdów z wieloma pasażerami) najwyraźniej nie zachował dostatecznej uwagi i wymusił tuż przed motocyklistą, powodując wypadek, w którym prawie go przejechałem. Jeżeli nie motocyklista, to pewnie ja bym uderzył w ten samochód. 

Nie mam zamiaru pokazywać palcami i nikogo obwiniać. Jest wiele sposobów patrzenia na tę sprawę. Wszystko co mogę powiedzieć, to rozglądajcie się dookoła siebie. Motocykliści oraz kierowcy. Jeździjcie bezpiecznie. I patrzcie w lusterka dwa razy.”

Oglądajcie od momentu ok 1:07.

Teoretycznie można powiedzieć, że samochód nagrywający nie powinien zjeżdżać na pobocze. Można też powiedzieć, że przy prędkości ok. 85 km/h motocyklista już nie powinien przejeżdżać pomiędzy samochodami. Chyba jednak trzeba przyznać, że kierowca złotego sedana dopuścił się tutaj wymuszenia przy zmianie pasa.

Warto zauważyć, jak kierowcy zareagowali z pierwszą pomocą oraz przesunęli motocykl, aby nie tamował ruchu. Motocyklista nie odniósł poważnych obrażeń.

Motocykliści, pamiętajcie – jadąc wzdłuż samochodów stojących w korku czujność powinna być na 10-krotnie wyższym poziomie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl