Jak na Dzikim Zachodzie: motocyklista wiezie policjanta w pościgu policyjnym ze strzelaniną

- Piotr Jędrzejak

Akcja jak z filmu akcji klasy B. Policjant z miejsca pasażera na Yamasze R1 strzela do kierowcy uciekającego w pickupie! Gdyby nową Yamahę YZF-R1 podmienić na osiodłanego konia, ze spokojem można by stwierdzić, że akcja miała miejsce na Dzikim Zachodzie w XIX wieku. A jednak to tylko Tajlandia, kilka dni temu.

Południowa Tajlandia, kilka dni temu. Kierowca pickupa spowodował wypadek i zbiegł z miejsca zdarzenia. Lokalna policja z prowincji Phang Nga poinformowała kolegów z prowincji Ao Lueak, że zbieg jedzie w ich kierunku. Została przygotowana blokada drogowa. Kierowca w pickupie jednak przedarł się przez blokadę, kontynuując ucieczkę w coraz bardziej zniszczonym samochodzie.

Akcję na blokadzie widział przypadkowy motocyklista na Yamasze R1. Zaoferował policjantom pomoc w pościgu. Uzbrojony policjant wskoczył więc na miejsce pasażera i wspólnie z praworządnym obywatelem pognali za uciekinierem. Pozostałe radiowozy jechały razem z nimi. Dzięki pomocy motocyklisty, policjant mógł znaleźć się możliwie blisko uciekającego pojazdu, aby oddać strzał.

Jadąc na miejscu pasażera na Yamasze R1, policjant trafił w przednią oponę uciekającego pickupa (ok. 1:10 na nagraniu). Oddał również kilka strzałów ostrzegawczych. Niestety nie powstrzymało to zbiega. Mężczyzna został zatrzymany dopiero kilka kilometrów dalej, przez kolejne oddziały policji.

Pickupem kierował 21-latek. Był pod wpływem narkotyków. Tłumaczył, że pokłócił się z żoną. Mężczyzna został oskarżony za jazdę pod wpływem narkotyków, za narażanie bezpieczeństwa innych użytkowników drogi, za przejazd przez znaki stop oraz za niebezpieczną jazdę.

Z kolei motocyklista stał się bohaterem w lokalnej telewizji. Powinien dostać też medal za wzorową postawę obywatelską.

Nas jednak zastanawia coś innego. Czy Wy, na miejscu tego policjanta, wsiedlibyście z przypadkowym facetem w japonkach na YZF-R1, obaj bez kasków, aby prowadzić pościg za ewidentnie niebezpiecznym kierowcą? Szacun.

Profesjonalny zestaw pościgowy w Tajlandii.

Profesjonalny zestaw pościgowy w Tajlandii.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl