Husqvarna Nuda do transportu krwi w Anglii
Piotr Jędrzejak
31 lipca 2012

W Wielkiej Brytanii mają naprawdę niezłe pomysły.

Salon Huski, Freestyle Motorcycles of East Sussex przekazał właśnie nowiutką Nudę 900 dostawcom krwi. Chodzi o organizację SERV, czyli Service by Emergency Rider Volunteers, czyli wolontariuszy na motocyklach, którzy rozwożą krew po południowej Anglii w razie pilnej potrzeby. Bloodrunners dowożą ją w miejsca wypadków czy pomiędzy szpitalami, robią to charytatywnie, używając własnych motocykli i samemu płacąc za benzynę.

Freestyle Motorcycles zgromadził 1000 funtów w zbiórce, drugi tysiąc zebrał James Burrougs (pracujący w tym salonie) startując w imprezie trialowej, a pozostałą koszty salon wziął na swoje barki. Dzięki temu motocykliści z SERV mają nowy sprzęt do pomagania ludziom.

John Kidd, sekretarz SERV: „Jesteśmy niesamowicie wdzięczni salonowi Freestyle Motorcycles oraz Jamesowi Buroughsowi za ich wysiłki w zapewnieniu nam nowego motocykla do transportu krwi. Husqvarna Nuda 900 będzie używana do ratowania żyć i pomoże w tym naszym wolontariuszom.”

Czy do szybkiego przemieszczania się po zatłoczonych miastach i wybór mógł paść na coś lepszego, niż szybki motocykl klasy supermoto?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły