Honda CBX750, awaria silnika przy 200 km/h i potężny slajd z zablokowanym kołem

- Piotr Jędrzejak

Dobrze, że stało się to na obwodnicy, a nie w mieście…

Film pochodzi z Brazylii. Facet próbuje rozpędzić swoją Hondę CBX750 do granic możliwości. To całkiem dobre określenie, bo przy 200 km/h (nam wydaje się, że to bardziej okolice 180-190 km/h) motocykl odmawia współpracy. Obroty natychmiast spadają do zera i nawet pomimo tego, że motocyklista natychmiastowo wciska sprzęgło, zablokowane tylne koło Hondy zaczyna slajdować na boki…

Trzeba przyznać, że gość odwalił kawał dobrej roboty. Pomimo podbramkowej sytuacji udało mu się opanować sprzęt – poddał się dopiero przy niedużej prędkości, dzięki czemu wypadek był niegroźny.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl