Harley od Papieża sprzedany za ponad MILION zł!
Piotr Jędrzejak
7 lutego 2014

Papież Franciszek przekazał na aukcję też skórzaną kurtkę HD, która osiągnęła cenę ponad 240 tysięcy złotych! Wszystko na cele charytatywne!

Świętując 110. rocznicę założenia marki, Harley-Davidson w ubiegłym roku zorganizował w Rzymie ogromne wydarzenie. Jego częścią była wizyta tysiąca motocyklistów na placu Świętego Piotra w Watykanie – właśnie wtedy Papież Franciszek pobłogosławił motocyklistów, a od producenta z Milwaukee otrzymał motocykl oraz kurtkę!

Papież dość szybko ogłosił, że nowiutki FXDC Dyna Super Glide Custom z 2013 r. oraz skórzana kurtka Harley-Davidson w rozmiarze XL trafią na aukcję charytatywną, a dochody przeznaczone zostaną na hostel i jadłodajnię dla ubogich, zlokalizowaną przy stacji kolejowej Rzym-Termini. Dodatkowo, na zbiorniku Harleya oraz na kurtce znalazły się podpisy Franciszka, a oba przedmioty mają też certyfikaty autentyczności. Aukcja obyła się wczoraj i poprowadzona została w Paryżu przez prestiżowy dom aukcyjny Bonhams.

Motocykl i kurtka były pierwszymi przedmiotami z działu motocyklowego, które trafiły pod młotek. Licytacja motocykla trwała 6 ekscytujących minut, a jego cena finalnie osiągnęła oszałamiające 241 500 euro, czyli ok. 1 010 000 złotych! Aukcję wygrał licytator przez telefon, oglądało ją setki osób, a gdy młotek opadł, na sali rozległy się gromkie brawa. Licytacja skórzanej kurtki nie była mniej emocjonująca, a jej cena osiągnęła 57 500 euro, czyli ok. 240 500 złotych!

Jak powiedział Ben Walker, dyrektor działu motocykli w Bonhams:
„Jestem oszołomiony osiągniętymi wynikami oraz bardzo zadowolony, że te kwoty przekazane zostaną na cele charytatywne. To będzie pewnie rekord dla Harleya-Davidsona z XXI wieku i z pewnością rekord dla skórzanej kurtki HD!” 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły