Francuska policja dostaje… BMW S1000RR!
Piotr Jędrzejak
29 stycznia 2014

Jeżeli planujesz motocyklową podróż przez Francję, strzeż się!

Miniony rok był dla Francji niezwykle pozytywny pod względem śmiertelnych wypadków na drogach – spadek wyniósł aż 11%. Jeszcze lepiej jest w przypadku motocyklistów na jednośladach o pojemności powyżej 125 cm3. W tej kategorii zginęły 642 osoby i – jak donosi Moto Journal – jest to najniższa liczba od dawna.

Mimo wszystko minister spraw wewnętrznych nie przestaje walczyć z przekraczaniem prędkości i dumnie prezentuje najnowsze dziecko francuskiej policji – BMW S1000RR!

Przypomnijmy, że ten ultra sportowy sprzęt ma 193 KM mocy, takie bajery, jak wyścigowy ABS, quick shifter oraz… grzane manetki, syrenę i zestaw policyjnych kogutów! Trzeba przyznać, że S1000RR w wersji policyjnej wygląda dość obłędnie, ale raczej nie chcielibyśmy oglądać go w swoim lusterku.

Projekt jest w fazie testów, ale nie ulega wątpliwości, że zakończy się sukcesem. Nie wiadomo jeszcze, ile sztuk zostanie wprowadzonych do służby. Przy okazji przypominamy, że w Wielkiej Brytanii policjanci jeżdżą na S1000RR jako „tajniacy”, a w hrabstwie Kumbria funkcjonariusze dostali ZX-10R aby… nawiązywać lepszy kontakt z motocyklistami.

A teraz zobaczcie, jak policyjne S1000RR wygląda na torze:

Grzegorz, dzięki za podesłanie informacji!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły