Filmy promujące bezpieczeństwo motocyklistów z Australii: nowa kampania

- Piotr Jędrzejak

Motocykl z kółkami bocznymi? Dziwny, zewnętrzny kombinezon karbonowy? Dodatkowy airbag na kierownicę? A może zamiast tego jeździć odpowiednio do warunków, w certyfikowanych ciuchach, motocyklem z ABSem?

Pamiętacie niedawną kampanię bezpieczeństwa wraz z fenomenalnym fatalnym filmem zrealizowanym przez Komendę Główną Policji? To teraz zobaczcie, jak do problemu podchodzi się w Australii. Władze stanu Australia Zachodnia zauważyły, że w roku 2018 na ich drogach 346 motocyklistów straciło życie lub odniosło poważne obrażenia. Dlatego władze wraz z agencją „The Brand” zorganizowały kampanię bezpieczeństwa.

Scenariusz był prosty – trzy absurdalne, wymyślone dodatki do motocykla prezentowane w salonie motocyklowym oraz ukryte kamery. Motocykliści przychodzący na zakupy byli zapraszani do zapoznania się z nowymi wynalazkami o wymyślnych nazwach:
– boczne kółka,
– kombinezon karbonowy,
– dodatkowa poduszka bezpieczeństwa na kierownicę.

W ten sposób promowane były odpowiednio:
– jazda dopasowana do warunków na drodze,
– wybór motocyklowej odzieży z certyfikowanymi ochraniaczami,
– wybór motocykla z ABSem.

„Bezpieczna jazda jest łatwa…
A co, jeżeli niepotrzebnie ją skomplikujemy?”

Wszyscy motocykliści reagowali na absurdalne akcesoria raczej negatywnie, no i nic dziwnego. Ale gdy tylko informowani byli, że jest to nagranie z ukrytymi kamerami oraz część kampanii społecznej, natychmiast rozumieli o co chodzi i przyjmowali przekaz. Jako bonus mamy także film „zza kulis” z kilkoma dodatkowymi ujęciami i wypowiedziami.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl