SuperSport 300 w Andaluzji: nie żyje 14-letni zawodnik, Marcos Garrido Beltrán

- Piotr Jędrzejak

14-latek upadł i został uderzony przez kolejnego motocyklistę. Zmarł w szpitalu z powodu poważnych obrażeń.

Fatalne wiadomości docierają do nas z Hiszpanii. W miniony weekend na torze Jerez odbyła się pierwsza runda Motocyklowych Mistrzostw Andaluzji. W wyścigu klasy SuperSport300 doszło do tragicznego wypadku. Pomiędzy zakrętami 2 (Michelin) oraz 3 (Sito Pons), 14-letni Marcos Garrido Beltrán spadł z motocykla. Gdy Marcos znalazł się już na asfalcie, uderzył go inny zawodnik, nie zdołał go ominąć. W podobnym wypadku w 2011 roku życie stracił Marco Simoncelli.

Marcos Gerrado i jego Yamaha R3.

Marcos Gerrado i jego Yamaha R3.

Wyścig został natychmiast zatrzymany, a Marcos otrzymał wsparcie medyczne. Jak czytamy w oświadczeniu Andaluzyjskiej Federacji Motocyklowej (FAM):

„Podczas wyścigu SP 300 zaliczanego do Mistrzostw Andaluzji oraz CIV, który odbywał się na torze Jerez, zawodnik pochodzący z Roty, Marcos Garrido Beltrán, doznał wypadku. Służba medyczna toru natychmiast pojawiły się na miejscu i następnie zadecydowała o przeniesieniu do Szpitala Głównego w Jerez. Marcos zmarł godzinę po przyjęciu do szpitala. W imieniu federacji FAM, obsługi Circuito de Jerez Ángel Nieto oraz CIV, składamy szczere kondolencje najbliższym, zespołowi oraz przyjaciołom. Spoczywaj w pokoju.”

Marcos z numerem 36

Marcos z numerem 36.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl