Filipiny: rząd niszczy ponad 100 nielegalnie importowanych motocykli

- Piotr Jędrzejak

Zmiażdżenie nielegalnych jednośladów jest częścią walki z przemytem narkotyków.

Decyzja o zniszczeniu motocykli podjęta została przez prezydenta Filipin – Rodrigo Duterte. Pojazdy były przemycone do kraju nielegalnie.

Jest to część taktyki zaciętej walki z handlem narkotykami. Prezydent ma nadzieję, że zniszczenie luksusowych jednośladów odstraszy handlarzy przed ściąganiem do kraju nielegalnych towarów.

Motocykle miały łączną wartość przekraczającą 2 300 000 złotych, a wliczało się tam kilkadziesiąt skuterów, Harley-Davidson, dwa Triumphy oraz BMW. Nie jest to pierwsza tego typu akcja. W lutym agencja celna zniszczyła 20 wysokiej klasy motocykli o wartości ponad 3,5 miliona złotych.

Prezydent Rodrigo Duterte skomentował: „Gdy koparka zmiażdżyła Harleya, to tak, jakbym ja też dostał uderzenie w kark. Co za strata.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl