Dwa lowside’y w jednym miejscu – Monster i SV650
Piotr Jędrzejak
12 lutego 2014

Zima w Kalifornii raczej nie była sroga, a więc Rnickeymouse tradycyjnie czatuje z kamerą na zakręcie słynnej drogi Mulholland Drive. Poza zwykłymi przejazdami, oczywiście nagrywa też gleby. Tym razem, na jednym video Rnickey przedstawia dwa niemalże identyczne wypadki.

Ducati Monster i Suzuki SV zaliczają lowside’y – zdarzyły się one w innych dniach, przy dobrych warunkach i czystej nawierzchni, a obaj motocykliści znali drogę. Te gleby łączy jednak to, że w momencie utraty przyczepności motocykle znajdowały się dokładnie w identycznym punkcie zakrętu. A w tym miejscu asfalt nie należy do najrówniejszych… W ujęciach slow motion zwróćcie uwagę na pracę zawieszenia tuż przed glebą.

Wygląda na to, że nierówna nawierzchnia rzeczywiście mogła być przyczyną obu gleb. Obecni na miejscu mówili też, że do przyziemienia Ducati mogło przyczynić się nieodpowiednio ustawione zawieszenie. Co o tym uważacie? Obaj riderzy wyszli z tych wypadków bez kontuzji.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły