Dwa czołowe wypadki motocykle: film i zdjęcia ku przestrodze

- Piotr Jędrzejak

Są wakacje, jest ciepło, na drogach jest pełno motocykli – szczególnie na tych krętych drogach. Niestety nie wszyscy jeżdżą rozsądnie… Są na jednośladach tacy kierowcy, którym wydaje się, że potrafią, a później powodują takie wypadki.

Zobaczcie film oraz zdjęcia z dwóch wypadków czołowych. W obu przypadkach motocyklista nie ogarnął zakrętu. Wnioski wyciągnijcie sami, ale niech jednym z nich będzie „nie przeceniaj swoich umiejętności”.

Pierwsza sytuacja miała miejsce całkiem niedawno na słynnej drodze Mulholland, w Południowej Kalifornii. Motovlogger Ari wybrał się na spokojną przejażdżkę ze swoim bratem – no i rzeczywiście obaj jadą całkiem powoli. Niestety z naprzeciwka wyjeżdża „kozak na R6”. Gość najwyraźniej przecenił swoje umiejętności względem zakrętu, spanikował, zafiksował wzrok na nadjeżdżającym Arim, wyprostował i spowodował czołówkę. Kozak na R6 wyszedł z tego cało, ale Ari już nie – ma zwichnięty lewy nadgarstek i wielokrotne złamanie lewej ręki.

Gdy powyższy film rozszedł się po internecie, fotograf z kolejnej sławnej drogi przypomniał sobie sytuację, którą sfotografował kilka lat temu. Akcja działa się na „The Dragon’s Tail”, drodze nr 129 w Północnej Karolinie. To również jest miejsce, do którego zjeżdża się wielu motocyklistów, a tym razem osobą nierozgarniętą okazał się motocyklista na Hondzie Pan European. Przecenił swoje możliwości, nie zmieścił się zakręt i spotkał się na czołówkę z innym jednośladem. Wszystko zostało uchwycone na serii 11 zdjęć.

Zauważcie, w którą stronę patrzy kierowca Hondy tuż przed zderzeniem. Na szczęście jedyne obrażenia to złamana noga pasażerki na Harleyu. Motocyklista na Hondzie po wypadku przestał jeździć motocyklami (może to i dobrze?).

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (1)

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (2)

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (3)

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (4)

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (5)

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (6)

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (7)

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (8)

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (9)

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (10)

head-on czołówka motocyklistow na dragons tail (11)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl