Diablo Super Biker – telemetria w twojej komórce
Piotr Jędrzejak
10 kwietnia 2012

Aplikacja już w sierpniu trafiła na iPhone, a teraz używać jej mogą również posiadacze Androida!

Nowoczesne smartfony potrafią w zasadzie wszystko to, co zwykły komputer. Odtwarzanie filmów, tworzenie prezentacji, surfowanie po internecie, czy funkcjonowanie jako nawigacja to błahostka. Od niedawna mogą też służyć jako narzędzie do zbierania podstawowych danych telemetrycznych.

Chodzi o aplikację Diablo Super Biker, którą dostarczyło nam Pirelli. Dzięki niej jadąc motocyklem możesz zbierać takie informacje jak trasa przejazdu, prędkość średnia i maksymalna, dystans, czy kąt złożeń na poszczególnych zakrętach! Wszystko to nałożyć można później na Mapy Google! Jest też oczywiście magiczny i wszechobecny guzik „podziel się na Facebooku” – jeżeli jednak lubisz odkręcić, ostrożnie z publikowaniem takich danych, służba bezpieczeństwa nie śpi.

Program dostępny jest w siedmiu językach, bez polskiego. Kompatybilny jest z każdym iPodem Touch, iPadem czy iPhonem, o ile system jest zaktualizowany do wersji 4,2 – kąty pochyleń można liczyć jednak tylko na iPhonie 4. W przypadku Androida wymagania to system 2,2. Po odpaleniu aplikacji można wybrać swój motocykl i opony (wyłącznie Pirelli) oraz tryb jazdy – ulica lub tor, a następnie Diablo Super Biker przypomina o zasadach bezpieczeństwa i rozpoczyna pracę.

Dla ułatwienia, tu znajdziecie wersję dla Androida oraz dla iPhonów. Ściągajcie i podzielcie się wrażeniami!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły