Valentino Rossi, Yamaha i Coca-Cola w 2013 – plotki czas zacząć!
Piotr Jędrzejak
10 kwietnia 2012

Ledwo rozpoczął się sezon MotoGP 2012, a już pojawiają się plotki na temat sezonu 2013.

Rossiemu nie idzie. Wie to każdy, a pierwsza runda w niedzielę wzbudziła jeszcze gorętsze rozmowy. Vale zaczął się już nawet powoli buntować przeciwko Ducati, przekonajcie się sami. Taka atmosfera jest wręcz perfekcyjnym środowiskiem dla rodzenia się plotek. Pierwsza z nich mówi, że Włoch może odejdzie z Ducati jeszcze przed końcem sezonu (czyli końcem kontraktu) za porozumieniem stron. Mało prawdopodobne, ale tak czy inaczej, po przygodzie z Ducati jego reputacja stała będzie mniej więcej na podobnym poziomie, jak sam Rossi w wyścigu w Katarze.

Yamaha i Coca-Cola w wyścigu North West 200

Wracając jednak do plotek krążących po padoku MotoGP. Mówi się, że w następnym sezonie The Doctor wróci na swoją ukochaną Yamahę YZR-M1. Nie będzie jednak jeździł w barwach zespołu fabrycznego, a raczej ekipy satelickiej. Kiedyś Rossi miał przecież założyć swój własny zespół, więc to by się zgadzało. Co więcej, podobno trwają już pierwsze, wstępne negocjacje z głównym sponsorem. Miałby nim być producent najbardziej popularnego napoju na całym świecie, Coca-Cola.

Takiego scenariusza oczywiście nie można wykluczyć, ale jestem bardziej niż pewien, że do sezonu 2013 powstanie jeszcze wiele różnych plotek na temat przyszłości Rossiego.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły