Dealerzy Harley-Davidson szykują się do III edycji „Bitwy Królów”
MotoRmania
21 października 2016

Salony Harley-Davidson® w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (obszar EMEA) przygotowują się do zaprezentowania swoich umiejętności budowania motocykli custom w trzeciej edycji konkursu „Bitwa Królów”, którą zwieńczy ukoronowanie najlepszego „Króla Custom” w roku 2017. Platformą modyfikacji w tym konkursie, ogłoszonego największym konkursem tego typu w branży, będzie customizacja dowolnego modelu Harley-Davidson Sportster® z rodziny Dark Custom: Iron 883™, Forty-Eight® lub Roadster™.

informacja prasowa

Harley-Davidson ogłosił tegoroczną edycję „Bitwy Królów” podczas organizowanych co dwa lata targów motocyklowych Intermot w Kolonii (Niemcy), gdzie na stoisku Harley-Davidson Dark Custom prezentowano wiele kreacji custom na bazie motocykli tej marki.

Trzecia edycja „Bitwy Królów” obejmie okres od października 2016 do listopada 2017 roku. W tym czasie pracownicy autoryzowanych salonów Harley-Davidson z obszaru EMEA staną do walki o wykazanie się największą oryginalnością i talentem do modyfikacji modeli Dark Custom z rodziny Sportster. Pierwszą częścią konkursu będzie etap krajowy, który wyłoni zwycięskiego „Króla Custom” na każdym z rynków. Następnie zwycięzcy krajowi zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Głównemu laureatowi zostanie wręczona prestiżowa nagroda, co nastąpi na targach EICMA we Włoszech, jednych z najbardziej prestiżowych targów motoryzacyjnych na świecie, w listopadzie 2017 roku.

W artykule znajdziecie zdjęcia finalistów z poprzednich lat – tutaj custom ze Szczecina.

W tej edycji Bitwy Królów platformą do modyfikacji będą motocykle z kultowej serii Sportster produkowanej nieprzerwanie od 1957 roku. To jedna z najpopularniejszych linii Harley-Davidson i najczęściej modyfikowane przez właścicieli maszyny. Motocykle takie jak Iron 883, Forty-Eight czy Roadster stanowią idealne „czyste płótno” do zaprezentowania talentów pracowników salonów Harley-Davidson.

Według Mike’a Jonhstone’a, dyrektora ds. marketingu Harley-Davidson EMEA, „Konkurs ‚Bitwa Królów’ z roku na rok rozwija się i doskonali, czego dowodzi fakt, że w tym roku startuje w nim 211 salonów, podczas gdy w ubiegłym roku było ich 150. Inspirujące spersonalizowane motocykle spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, czego wyrazem było ponad 65 000 głosów oddanych w konkursie w 2016 roku, oraz pozwoliły ujawnić prawdziwe talenty drzemiące w pracownikach naszych salonów.

W tym roku zachęcamy dealerów Harley-Davidson do nadania własnego stylu modelom Iron 883, Forty-Eight lub Roadster w sposób, który w pełni odda ich wszechstronność i indywidualizm.

Wszyscy technicy w naszych salonach są niekwestionowanymi „Królami Custom” i ekspertami w dziedzinie customizacji motocykli. Harley-Davidson ma bogate dziedzictwo na tym polu i jest liderem sceny custom wraz ze swoimi motocyklami łączącymi styl, funkcjonalność i dostępność. Dysponując solidną siecią ekspertów od customizacji i dostępem do ponad 10 000 oryginalnych części i akcesoriów, z niecierpliwością czekamy na niezwykłe zgłoszenia konkursowe.”

Dark Custom to nowoczesne, undergroundowe oblicze marki, minimalistyczne w zakresie wyposażenia i utrzymane w klasycznym stylu. Surowe i wykończone w oryginalny sposób motocykle Dark Custom to maszyny dla tych, którzy jeżdżą własnymi ścieżkami, dzięki czemu mogą dać ujście swojej buntowniczej duszy i być na drodze na swoich zasadach.  Motocykle Dark Custom charakteryzuje matowe lub przyciemnione wykończenie, elementy w stylu vintage oraz atrakcyjna cena, która ma skusić do zakupu nowych klientów marki.

Dowiedz się więcej o konkursie „Bitwa Królów” na: www.h-d.com/customkings

HD Roadster
MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły