Deadly 720 w Top Gear – podwójna pętla motocyklem
Piotr Jędrzejak
30 października 2012

W poprzednim tygodniu Top Gear ustanowił nowy rekord Guinnessa!

Ekipa kaskaderska Top Gear wzięła się za projekt Deadly 720, są to dwie pętle po 360 stopni. W lipcu pokonał je zmodyfikowany samochód buggy, a w poprzednim tygodniu dokonał tego motocykl. Za kierownicą siedział Gary Hoptrough, a motocykl to całkowicie seryjny KTM 250 SX-F, jedynie z odpowiednio ustawionym zawieszeniem. Ewolucja się udała i tym samym ustanowiony został pierwszy rekord Guinnessa dla motocykla pokonującego podwójną pętlę.

Nawet Jeremy Clarkson był zdumiony: „Zaczynaliśmy Top Gear w aktualnej formie dziesięć lat temu jako lokalny, nieduży program motoryzacyjny i nawet nie marzyliśmy o ustanawianiu Rekordów Świata.

Będąc jednak szczerym, to wszystko co James, Richard i ja zrobiliśmy, to jedynie staliśmy na scenie i zapowiedzieliśmy kaskadera wystarczająco szalonego, żeby chciał obrócić się do góry nogami dwukrotnie na motocyklu. Ale i tak było to spektakularne i nadszarpywało nerwy!”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły