World Supersport – co dalej z Bogdanką w MŚ?
MotoRmania
30 października 2012

Lubelski zespół Bogdanka PTR Honda jest gotowy do kolejnego sezonu w motocyklowych MŚ World Supersport oraz dalszego wspierania młodych, polskich talentów. Jak dowiedziała się MotoRmania, firma matka, czyli Lubelski Węgiel Bogdanka, wypowiedziała jednak umowę Bogdance Racing, czyli strukturze stojącej za wystawieniem ekipy. Co to oznacza?

Z naszych, nieoficjalnych, informacji wynika, że decyzja ta jest następstwem zmian na czele kierownictwa spółki. Kilka tygodni temu stanowisko prezesa Bogdanki stracił Mirosław Taras, prywatnie pasjonat motocykli i sportów motorowych.

Nowe władze podobno niechętnie podeszły do tematu zaangażowania firmy w starty w motocyklowych MŚ World Supersport, wypowiadając długoterminową umowę kierującemu Bogdanką Racing, Igorowi Piaseckiemu.

Czy to oznacza, że w sezonie 2013 nie zobaczymy już zespołu Bogdanki w World Supersport, a młodzi, polscy zawodnicy – jak Artur Wielebski, Adrian Pasek, czy Szymon Kaczmarek, stracą szansę rozwoju, jaką w tym roku Bogdanka dała im w Pucharze Europy Juniorów? Niekoniecznie!

Jak dowiedziała się MotoRmania, Bogadnka Racing jest w pełni przygotowana do sezonu 2013. Podpisane są już m.in. umowy z partnerami, dostawcami części i brytyjską firmą PTR, która odpowiada za przygotowanie i serwisowanie motocykli. Podobnie jest od jakiegoś czasu także w przypadku zawodników, którzy podpisali już umowy, ale ich nazwiska póki co owiane są tajemnicą.

Umowa pomiędzy firmą-matką, a Bogdanka Racing, została podobno wypowiedziana, ale koniec okresu wypowiedzenia zbiega się z początkiem przyszłorocznej rywalizacji. Czy w takiej sytuacji umowa, a co za tym idzie umowy i zobowiązania Bogdanki Racing, mogą zostać anulowane?

Sprawą najwidoczniej zająć się będą musieli prawnicy, natomiast nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ludzie stojący za strukturą Bogdanka Racing są gotowi do przyszłorocznych startów, niezależnie od tego, czy odbędą się one w barwach Bogdanki, czy też nie.

Poproszony o komentarz, dyrektor Bogdanka Racing, Igor Piasecki, przesłał nam jedynie poniższe oświadczenie:

Jako Bogdanka Racing, organizacja stojąca za startującym w motocyklowych MŚ World Supersport zespołem Bogdanka PTR Honda oraz ekipą Bogdanka Junior Team Poland rywalizującą w Pucharze Europy Juniorów, jesteśmy przygotowani do sezonu 2013 z jasno określonym celem uzyskania lepszych rezultatów, niż w minionym. Przypomnijmy, że były to trzecie miejsca na świecie w rywalizacji indywidualnej (Sam Lowes) i zespołowej. Nasi juniorzy, Artur Wielebski i Adrian Pasek, zajęli także wysokie pozycje w Pucharze Europy Juniorów i kończyli wyścigi na podium.

Korzystając z bogatego doświadczenia popartego sukcesami sportowymi w ostatnich latach, przygotowania do przyszłorocznej rywalizacji rozpoczęliśmy już dłuższy czas temu. Oznacza to, że umowy z zawodnikami i partnerem zespołu, firmą PTR, a także innymi partnerami, zostały już zawarte. To powszechnie stosowana praktyka, nie tylko w świecie wyścigów motocyklowych, czy sportu, ale generalnie każdej innej działalności. W końcu do nowych wyzwań i zadań trzeba przygotowywać się z dużym wyprzedzeniem.

Od jakiegoś czasu byliśmy oczywiście świadomi zmian wewnątrz Bogdanki, jednak dysponując długoterminową umową, zgodnie z ustaleniami i długofalowym planem, przygotowywaliśmy się do przyszłorocznej rywalizacji.

O powody decyzji o wypowiedzeniu umowy prosimy pytać osoby, które ją podjęły. My natomiast, jako Bogdanka Racing, jesteśmy praktycznie do sezonu 2013 – gotowi.

Igor Piasecki
Dyrektor Bogdanka Racing

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły