Czy zsiadacie z motocykla przy tankowaniu? Awaria pompy na stacji

- Piotr Jędrzejak

Jak to jest z tankowaniem motocykla… Siedzicie na nim w trakcie tej operacji? Czy schodzicie z motocykla, stawiając go na stopce bocznej lub centralnej? 

Motocykliście o ksywce MotoTurtle zdarzyła się awaria pompy na stacji benzynowej skutkująca niekontrolowanym rozlewem benzyny. Komentujący używają tej sytuacji jako przykładu: „dlatego schodzę z motocykla przed tankowaniem”.

Opiszmy co tu się stało. MotoTurtle tankował swoją Yamahę MT-07. To ten typ stacji, gdzie najpierw się aktywuje kartę płatniczą, a później dopiero zaczyna tankować. Gdy Turtle chciał już zakończyć tankowanie, pistolet pompy nie odbił – nieustannie wylewał paliwo. Sporo benzyny poleciało na motocykl, trochę pewnie na ciuchy, a większość już na ziemię. Gdy Turtle usiłował zmusić pistolet do reakcji, ktoś poinformował obsługę stacji i pompa została wyłączona zdalnie.

Sytuacja była dość niebezpieczna. Benzyna (jej opary) jest przecież wysoce łatwopalna, wylało się jej przynajmniej 9-10 litrów. Motocykl ma gorące elementy, jak silnik czy wydech – z łatwością mogło dojść do zapłonu i tragedii. Właśnie dlatego niektórzy uważają, że lepiej tankować stojąc obok motocykla. Wtedy łatwiej o ucieczkę.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat tankowania motocykla?

Zobacz też: Jak zniszczyć dwa motocykle jednego dnia – pożar i szlif na stacji benzynowej

Kwestie bezpieczeństwa to jedna sprawa, ale przyjrzyjmy się też reakcji pracowników stacji benzynowej. Tankując do pełna, MotoTurtle zazwyczaj płaci 13 funtów. Tym razem zapłacił 26 £ (pamiętajcie, że kartę płatniczą musiał wprowadzić przed podniesieniem pistoletu), a więc logiczne, że domagał się zwrotu za paliwo rozlane z powodu usterki pompy. Obsługa stacji zaproponowała mu zwrot zaledwie 5£, a po dyskusji dołożyła żeton na myjnię. MotoTutrle słusznie więc zapowiedział, że wybiera się do managera (pracującego w innym miejscu). Manager zdążył jednak zareagować zanim MotoTurtle odjechał – motocyklista otrzymał pełny zwrot rachunku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl