Było blisko: wymuszenie ciężarówką i niespodziewanie miły finał

- Piotr Jędrzejak

Można być miłym, nawet pomimo poważnego błędu? Można.

Prosta, jednopasmowa droga oferująca całkiem niezłą widoczność oraz gość na CBR600RR wyposażony w kamerę na kasku. Prędkość jest na szczęście rozsądna, zegary pokazują 93 km/h. Na szczęście, bo z podporządkowanej niespodziewanie wyjeżdża wielka ciężarówka, prosto na motocyklistę!

Było blisko, ale motocykliście udało się znaleźć czas i miejsce na wyhamowanie. Zauważcie, że kierowca ciężarówki totalnie nie miał pojęcia, co się stało i zupełnie nie widział motocyklisty. Pomimo trąbienia, kierowca wyjeżdża dalej i reaguje dopiero po kilku metrach, robiąc motocykliście (już niepotrzebnie) miejsce po swojej prawej stronie…

Kierowca ciężarówki zatrzymuje się kilkadziesiąt metrów dalej, a motocyklista do niego podjeżdża. Spodziewaliśmy kłótni i bardzo dobitnych słów, ale zamiast tego panowie wymieniają kilka grzeczności i w pozytywnej atmosferze jadą dalej. Można? Można.

Jak motocyklista napisał pod filmem:
„Zawsze mówiłem sobie, że jeżeli znajdę się w takiej sytuacji, będę miły, pełny szacunku i przypomnę kierowcy, aby rzeczywiście rozglądał się za motocyklami – bo przecież łatwo jest nie zauważyć czegoś, czego się nie spodziewamy. Nie zrobiłem tego tak jak chciałem, ale i tak myślę, że ten kierowca zrozumiał.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl