Było blisko: czy zjeżdżać pomiędzy samochody przy ostrym hamowaniu?
Piotr Jędrzejak
15 września 2015

Niestety nie każdy kierowca zachowuje odstęp i nie każdy jest przygotowany na szybką reakcję. 

To nagranie z kamerki pokładowej pochodzi z wyspy Long Island (stan Nowy Jork, USA). Widzimy szeroką jezdnię dwupasmową i ruch poruszający się z prędkością około 80-90 km/h. Przed samochodem z kamerą jedzie motocyklista, a kilka samochodów dalej najwyraźniej doszło do sytuacji awaryjnej – wszyscy hamują dość ostro, wliczając motocyklistę oraz auto z którego pochodzi nagranie. Niestety jak dobrze wiecie, nie każdy kierowca jest w stanie odpowiednio wcześnie zareagować na taką sytuację. „Nasz” samochód z kamerą dostaje mocne uderzenie w tył, jednocześnie wyrywając do przodu. Gdy jesteśmy przekonani, że motocyklista za chwilę zostanie zmiażdżony pomiędzy dwoma autami, następuje zwrot akcji…

Jeżeli zastanawiacie się, czy przy hamowaniu warto zerknąć w lusterko i zjechać na bok lub pomiędzy samochody, niech powyższy film będzie odpowiedzią.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły