Było bardzo blisko! Zbyt duża prędkość, zakręt i ciężarówka…

- Piotr Jędrzejak

Parafrazując znany cytat z polskiego filmu: „Kiedy zobaczył co jest za zakrętem, oczom jego ukazała się ciężarówka…”

Gość o ksywce „A Gap Tooth Grin” zamontował na swojej CBR600RR dwie kamery, z czego jedna na gimbalu, i wyruszył na kręte drogi gdzieś w Wielkiej Brytanii, aby nagrać coś ciekawego. Jak dobrze się domyślacie, jechał raczej szybko. Przyjemność skończyła się, gdy pokonując łuk na wiejskiej drodze z prędkością 138 km/h, jego oczom ukazała się ciężarówka wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej…

https://www.youtube.com/watch?v=OgTW–QZBPQ

Od samego oglądania zaciskają się wszystkie mięśnie i naprawdę nie chcielibyśmy czuć tego, co czuł motocyklista. Ale trzeba mu przyznać, że nie stracił zimnej krwi! Nie było tam panicznego hamowania, czy legendarnego „położenia motocykla”. Facet znalazł lukę i idealnie wyratował się z podbramkowej sytuacji.

Inna sprawa, że jazda tego typu drogą ze skrzyżowaniami i ślepymi łukami, z prędkością znacznie powyżej legalnego i rozsądnego limitu, raczej nie jest najlepszym pomysłem. „A Gap Tooth Grin” cieszy się, że uratował sytuację, ale z pełną odpowiedzialnością przyznaje, że prędkość była jego pierwszym i głównym błędem.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl