Brazylijscy policjanci na XT660R: czy taki pościg nie jest ZBYT niebezpieczny?

- Piotr Jędrzejak

Policjanci nie oszczędzają swoich XT660R…

Internet podbija właśnie film z kamerki zamontowanej na kasku funkcjonariusza policji z Sao Paulo w Brazylii. Dwóch policjantów na Yamahach XT660R zajmuje się swoimi sprawami, a następnie, według pierwszego scenariusza, zauważają motocyklistę, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli. Według innego scenariusza, powodem wszczęcia pościgu było… 4-metrowe wheelie. Tak czy inaczej funkcjonariusze wskakują na swoje motocykle i rzucają się w pościg.

Wiadomo, że XT660R to świetny sprzęt na walkę w miejskiej dżungli, ale sposób, w jaki poruszają się policjanci, wywołuje oburzenie wszędzie tam, gdzie ten film się pojawi. Pościg trwa 1 minutę i 20 sekund. W tym czasie funkcjonariusze jeżdżą w taki sposób, że w Polsce dostaliby łatkę „Frog na motocyklu”. Złapany motocyklista ponosi ręce i wykazuje chęć do współpracy – policjanci eskortują go na komisariat.

Z jednej strony motocykl mógł okazać się kradziony, a motocyklista mógł być złodziejem – niestety przestępczość związana z jednośladami jest w Brazylii dość popularna. Z drugiej strony, czy policjanci trochę nie przesadzili? W komentarzach czekamy na Wasze zdanie.

https://www.youtube.com/watch?v=8YZJn0NwXuc

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl