Backflip na Harley-Davidsonie
Piotr Jędrzejak
8 czerwca 2012

Wiecie do czego służą Harley-Davidsony? Można wymienić sporo różnych czynności, ale pośród nich na pewno nie będzie FMXu, czy wyścigów. 

Powstał jednak taki dzwiny Harley, ale nie-do-końca-Harley, o nazwie XR1200. Skoro Pejserowi podobało się ściganie na nim, to dlaczego nie spróbować pobawić się w FMX? Dokładnie tak pomyślał Chuck Carothers na Gladiator Games w Pradze w 2009 roku. Zobaczcie, co wyszło z próby backflipa:

Ten wyczyn niedługo później powtórzył Kain Saul, tym razem na otwartej przestrzeni. Tak lata 257-kilogramowy motocykl po niewielkich przeróbkach:

To była łatwizna, przecież to jest XR1200, więc żaden z niego Harley. Super, w takim razie Kail wziął na warsztat Road Kinga – 367 kilogramów. Sekwencję zdjęć widzicie poniżej. Nie udało się, bo na wyjściu z ramy było zbyt mało momentu obrotowego i obrotów silnika. Po modyfikacjach  Saul miał próbować po raz kolejny, ale od roku nie ma nowych wieści. Szkoda, bo backflipujący Road King to by było coś!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły