Australia: policjanci na motocyklach dzielnie pracują pomimo otaczającego ognia

- Piotr Jędrzejak

W australijskim stanie Queensland w pierwszej połowie września wybuchły pożary lasów. Tamtejsza policja opublikowała nagrania z kamer na kaskach od motocyklowych policjantów, którzy pomagali mieszkańcom miasta Sunshine Coast.

Pożary lasów są niebezpieczne nawet, jeżeli przed ogniem ucieka się w samochodzie. Wysoka temperatura, ograniczona widoczność, latające odłamki, czy trujący i duszący dym… Tymczasem pomimo buchających płomieni, ci goście jeździli motocyklami, dzielnie pukając do drzwi, ewakuując mieszkańców, czy nawet opóźniać ogień poprzez polewanie krzaków dookoła domu z ogrodowego węża. Brawa dla tych panów.

Jak czytamy w opisie od Queensland Police: „To nie był zwykły dzień w biurze dla naszego zespołu w Sunshine Coast. Czasem słowa nie mogą opisać tego, co widzimy w pracy. Poniedziałkowa noc była jednym z tych przypadków.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl