Australia: policjanci na motocyklach dzielnie pracują pomimo otaczającego ognia
Piotr Jędrzejak
19 września 2019

W australijskim stanie Queensland w pierwszej połowie września wybuchły pożary lasów. Tamtejsza policja opublikowała nagrania z kamer na kaskach od motocyklowych policjantów, którzy pomagali mieszkańcom miasta Sunshine Coast.

Pożary lasów są niebezpieczne nawet, jeżeli przed ogniem ucieka się w samochodzie. Wysoka temperatura, ograniczona widoczność, latające odłamki, czy trujący i duszący dym… Tymczasem pomimo buchających płomieni, ci goście jeździli motocyklami, dzielnie pukając do drzwi, ewakuując mieszkańców, czy nawet opóźniać ogień poprzez polewanie krzaków dookoła domu z ogrodowego węża. Brawa dla tych panów.

Jak czytamy w opisie od Queensland Police: „To nie był zwykły dzień w biurze dla naszego zespołu w Sunshine Coast. Czasem słowa nie mogą opisać tego, co widzimy w pracy. Poniedziałkowa noc była jednym z tych przypadków.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły