Australia: mandat 1270 zł za wożenie zakupów na lusterkach

- Piotr Jędrzejak

Policja w australijskim Sydney zatrzymała początkującego motocyklistę na Kawasaki Ninja 250R. Chłopak nie jechał szybko, bo zaledwie 40 km/h. Po prostu wracał z zakupów…

To właśnie zakupy przyciągnęły uwagę funkcjonariusza. Pewnie dlatego, że w trakcie jazdy torby z zakupami zawieszone były na lusterkach! Policji tym bardziej nie spodobał się fakt, że jedna z toreb była zwykłą, plastikową reklamówką bez określonej wytrzymałości wagowej. Po zatrzymaniu motocyklista zapytał jeszcze: „To coś takiego jest nielegalne?”

zakupy na motocyklu mandat (2)

Rzeczywiście przyznajemy się, że nie znamy ustawy mówiącej o zakazie wożenia toreb z zakupami na lusterkach motocyklowych… A jednak rozsądek tak jakby podpowiada, że to raczej nie jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku.

Zatrzymany motocyklista miał wstępną kategorię prawa jazdy, jeździł z dużą plakietką „L” pod tablicą. Za swój wynalazek logistyczny otrzymał mandat w wysokości 439 dolarów australijskich (1270 złotych) oraz 3 punkty karne (4 punkty przy wstępnej kategorii oznaczają utratę prawa jazdy).

zakupy na motocyklu mandat (1)

zakupy na motocyklu mandat (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl