Alpy na dwóch kółkach: polski hotel w sercu Alp

- MotoRmania

Niezliczone wodospady, krystalicznie czyste jeziora i majestatyczne góry – austriackie Alpy latem kuszą krajobrazem jak z bajki i długimi trasami, pełnymi serpentyn, wzniesień i odcinków wysokogórskich, których przejechanie niejednego przyprawi o szybsze bicie serca.

tt

Austriackie drogi dla fanów maszyn na dwóch kółkach to sama przyjemność – długie autostrady, dobra nawierzchnia i rozbudowana infrastruktura powodują, że jeździ się tutaj szybko i wygodnie. Prawdziwą gratką są jednak trasy wysokogórskie, prowadzące między dolinami lub u podnóża gór i lodowców, warte przejechania przede wszystkim ze względu na niesamowite krajobrazy i ekstremalne przeżycia.

hotel w sercu alp (8)

Jeśli planujesz zwiedzić wschodnią Austrię, warto wybrać się na Gerlos Alpenstrasse, położoną w Parku Narodowym Wysokie Taury i obejrzeć jeden z najwyższych wodospadów w Europie – wodospad Krimml o wysokości 380 m. Rosnące wokół kwiaty często są pod ochroną – o historii tej okolicy dowiesz się, odwiedzając Wasserwelten Krimml – centrum wodne mieści również aquapark i wodne kino. Droga Gerlos Alpenstrasse prowadzi w głąb obszaru chronionego na długości 69 km i wysokości osiągającej nawet 1628 m n.p.m. Bilet wstępu dla motocykli kosztuje 6 euro, a trasa jest otwarta cały rok.

W okolicy warto również zobaczyć Timmelsjoch Hochalpenstrasse, położoną na wysokości 2509 m n.p.m. tuż przy włoskiej granicy oraz przełęcz Sankt Urlich am Piller. W okolicy tej drugiej, oprócz niezwykłych krajobrazów, niezłą gratką może być Berchtesgaden – mała alpejska miejscowość, w której warto zwiedzić Orle Gniazdo – niegdysiejszą kwaterę Adolfa Hitlera. Stamtąd można skierować się na południe, w stronę Fusch. Miasteczko leżące w samym sercu Parku Narodowego Wysokie Taury, jest świetnym miejscem wypadowym na wycieczki po innych alpejskich trasach – zarówno na dwóch kółkach, jak i pieszo.

hotel w sercu alp (7)

Mająca swój początek niedaleko Grossglockner Hochalpenstrasse jest jedną z najpiękniejszych dróg wysokogórskich w Europie. Na trasę, otwartą tylko w miesiącach letnich, opłaca się wybrać z samego rana, dlatego dzień wcześniej warto odpocząć w jednym z klimatycznych hoteli w miasteczku.

Hotel Post Fusch położony jest w centralnej części wioski, tuż przy trasie prowadzącej na Grossglockner. Warto się tutaj zatrzymać chociażby ze względu na świetną kuchnię serwowaną w restauracji i polską obsługę, która w razie problemów pomoże i odpowie na wszystkie interesujące nas pytania. Dostaniemy tam również cenne informacje dotyczące pobliskich tras turystycznych i zniżki na wejściówki – jeżeli dysponujemy większą ilością czasu, możemy zwiedzić m.in. wodospad Sigmund Thun Klamm i tamy na Mooserboden koło Kaprun.

hotel w sercu alp (3)

Wjeżdżając na Grossglockner, na długości 48 km przecinamy wszystkie strefy klimatyczne, zaczynając swoją podróż między zielonymi łąkami, dalej jadąc przez niemal księżycowy krajobraz i kończąc podróż u podnóża lodowca Pasterze. Cały przejazd jest niesamowitym przeżyciem, które warto zostawić sobie na deser po przejechaniu innych tras widokowych. Po powrocie można zrelaksować się w hotelowej restauracji, oferującej duży wybór browarów i sznapsów – zimne piwo po wycieczce na Grossglockner będzie idealnym dopełnieniem wyjazdu.

Więcej informacji o hotelu znajdziecie na stronie postfusch.at/pl/ oraz na facebook.com/Polski.Hotel.w.Sercu.Alp/.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl