4 złodziei i tylko kilkadziesiąt sekund na kradzież nowej R1 w centrum Londynu
Piotr Jędrzejak
24 marca 2017

Nieprzyjemnie ogląda się takie rzeczy…

Akcja miała miejsce w centrum Londynu, przy placu Berkeley Square, w biały dzień. Nikt nie zareagował, ludzie jedynie nagrywali wszystko telefonami. No ale z drugiej strony może bali się o swoje bezpieczeństwo – nigdy nie wiadomo, czego można spodziewać się po złodziejach.

Czterech ubranych na czarno gości przyjechało na dwóch jednośladach: Triumph Street Triple oraz Yamaha X-Max. Film zaczyna się w środku akcji, ale przed nową Yamahą R1 zaparkowaną wśród innych motocykli widać szlifierkę – być może chwilę wcześniej złodzieje szybko przecięli blokadę lub łańcuch. Jeden z nich stoi na czatach, dwóch „pracuje”, czwarty pomaga. Złodzieje nie robią tego pierwszy raz, mają dobrze opracowany plan i sposób działania. Zauważcie, że z fabryczną blokadą kierownicy poradzili sobie w kilka sekund. Jeden szarpnął kierownicą, drugi zaparł się o koło. Złodzieje najprawdopodobniej odjeżdżają na kołach – na filmie widać, jak kierowca skutera ustawia się za R1, aby pchać motocykl nogą.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły