4 złodziei i tylko kilkadziesiąt sekund na kradzież nowej R1 w centrum Londynu

- Piotr Jędrzejak

Nieprzyjemnie ogląda się takie rzeczy…

Akcja miała miejsce w centrum Londynu, przy placu Berkeley Square, w biały dzień. Nikt nie zareagował, ludzie jedynie nagrywali wszystko telefonami. No ale z drugiej strony może bali się o swoje bezpieczeństwo – nigdy nie wiadomo, czego można spodziewać się po złodziejach.

Czterech ubranych na czarno gości przyjechało na dwóch jednośladach: Triumph Street Triple oraz Yamaha X-Max. Film zaczyna się w środku akcji, ale przed nową Yamahą R1 zaparkowaną wśród innych motocykli widać szlifierkę – być może chwilę wcześniej złodzieje szybko przecięli blokadę lub łańcuch. Jeden z nich stoi na czatach, dwóch „pracuje”, czwarty pomaga. Złodzieje nie robią tego pierwszy raz, mają dobrze opracowany plan i sposób działania. Zauważcie, że z fabryczną blokadą kierownicy poradzili sobie w kilka sekund. Jeden szarpnął kierownicą, drugi zaparł się o koło. Złodzieje najprawdopodobniej odjeżdżają na kołach – na filmie widać, jak kierowca skutera ustawia się za R1, aby pchać motocykl nogą.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl