15-letni skuterzysta ucieka przed 2 policjantami na motocyklach!

- Piotr Jędrzejak

I udaje mu się! Ale i tak nie unika kary…

Uciekanie przed policją to generalnie głupi pomysł. Ale nie możemy zaprzeczyć – oglądanie tej ucieczki nagranej z kamery na kasku piętnastoletniego skuterzysty było w pewien sposób intrygujące.

W pierwszych ujęciach widzimy, jak skuterzysta zdecydowanie zbyt szybko jedzie chodnikiem. Po chwili okazuje się dlaczego – ucieka przed policją! Gdy „pościg” wyjeżdża na szerszą drogę, policjant na Yamasze FJR1300 bez problemu dogania skuterzystę. Ten jednak ani trochę nie chce się zatrzymać! Nawet zalicza glebę uderzając o drugi motocykl policyjny (tutaj funkcjonariusze nie popisali się szybkością reakcji), ale szybko się podnosi i znowu ucieka! Co było dalej, zobaczcie sami.

https://www.youtube.com/watch?v=lnLSf8bKcJ4

Jak widzicie, 15-latek gubi pościg w wąskich dróżkach pomiędzy posesjami i… po chwili wjeżdża na własne podwórko. Zdejmuje kask i wyraźnie widać, jak bardzo jest roztrzęsiony. Chciał pobawić się w kotka i myszkę z policją, ale wygląda, jakby miał dostać zawału. Nie udaje mu się nawet położyć smartfona na stole – nie trafia!

Wstrzymajcie się, zanim skomentujecie, że niepotrzebnie pokazał swoją twarz. Udało się nam ustalić kilka faktów:

Video trafiło do sieci zaledwie kilka dni temu, ale cała akcja działa się we wrześniu 2014 (chłopak został już dawno ukarany). Miejscem akcji jest Dania, wyspa Funen, nieduże miasteczko Stenstrup. 15-latek rzeczywiście zgubił pościg, jednak policja bardzo szybko go zlokalizowała. Za jazdę bez prawka na motorowery i niezatrzymanie się do kontroli, chłopak dostał karę 4000 koron duńskich, która ze względu na wiek została obniżona do 3000 koron (czyli około 1600 zł zamiast 2150 zł).

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl