Kalendarz GymkhanaGP na 2015 rok: 5 rund, 4 miasta, mnóstwo zabawy!

- MotoRmania

Gymkhana GP – zawody w jeździe precyzyjnej w randze mistrzostw Polski organizowane przez motoFUNdację i Przyjaciół rozpoczną się jak zawsze w Szczecinie, już 9 maja! 

informacja prasowa

Miłośnicy walki z kolorowymi pachołkami będą mieli bardzo pracowity sezon! Szczecińska motoFUNdacja, organizator ogólnopolskich mistrzostw Gymkhana GP, oficjalnie potwierdza kalendarz zawodów:

9 maja – Szczecin
13 czerwca – Wrocław
lipiec – Łódź (konkretny dzień wkrótce…)
15 sierpnia – Warszawa
19 września – Szczecin

148-Gruszka-fot-Pacyfka

Pamiętajcie też że 24-25 maja w Holandii odbywają się też pierwsze w historii Mistrzostwa Europy w Gymkhanie, na które można się już rejestrować!

Udział w imprezie jest bezpłatny zarówno dla zawodników, jak i widzów. Udział może wziąć każdy, posiadający uprawnienia do kierowania pojazdem (np. prawo jazdy A, A1, A2, AM, kartę motorowerową lub kat. B od co najmniej 3 lat), oraz dysponujący sprawnym, zarejestrowanym i ubezpieczonym motocyklem. Startujący podzieleni zostaną na dwie klasy: amatorską i profesjonalną, tak aby każdy, nawet debiutant, mógł powalczyć o podium. I to dla kategorii amatorów przewidziane są najbardziej wartościowe nagrody rzeczowe. Do klasy PRO w pierwszej rundzie zaliczają się wszyscy, który ubiegły sezon zakończyli w tejże klasie oraz zawodnicy z zagranicy sklasyfikowani w swych krajach do 6-go miejsca włącznie (a nie jak dotąd do 3-go).

052-Beniamin-fot-PacyfkaNajważniejszą zmianą regulaminu będzie uwzględnianie w klasyfikacji końcowej czasu lepszego z dwóch przejazdów (a nie jak dotąd sumy czasów). Ta zmiana nie tylko ujednolici polskie zasady ze stosowanymi w Japonii i wielu krajach Europy, ale też uczyni rywalizację jeszcze bardziej widowiskową. Ponadto nowy regulamin, który będzie opublikowany w ciągu kilku dni, doprecyzuje zasady naliczania punktów karnych za podpacia, gleby, potrącenia pachołków i niezmieszczenie się w kopercie mety.

Fundatorem nagród w całym cyklu pięciu imprez jest Modeka Polska, która uhonoruje zwycięzców kategorii amatorów i PRO, konkursu GP8 (pięciokrotne przejechanie dwunastometrowej ósemki) oraz innych klasyfikacji ogromną pulą nagród w postaci kurtek, rękawic, innej odzieży, akcesoriów i środków do pielęgnacji odzieży.

Zobaczcie jak zarąbiście bawiliśmy się w zeszłym roku!

Wkrótce też rozpocznie się rezerwacja numerów na cały sezon i rejestracja na pierwszą rundę.

MotoRmania, która od zawsze jest patronem medialnym Gymkhana GP, będzie was informować na bieżąco o wieściach z frontu. Odwiedzajcie też fan page GymkhanaGP oraz stronę organizatora gymkhana-gp.pl.

Jeśli chcesz wesprzeć organizację zawodów, przekaż 1% swojego podatku na ten cel! To nic cię nie kosztuje!

motoFUNdacja jest organizacją pozarządową nieposiadającą własnego finansowania. Koszty organizacji rund pokrywają sponsorzy, a pracę przy organizacji wykonują nieodpłatnie członkowie fundacji i wolontariusze. Na stronie organizatora, gymkhana-gp.pl można znaleźć dane do wsparcia fundacji darowizną oraz dane kontaktowe dla firm które chciałyby dołączyć do grona sponsorów Gymkhana GP. Jeśli chciał(a)byś zostać wolontariuszem – zapraszamy bardzo serdecznie!

178-Beniamin-fot-Pacyfka

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl