Kalendarz GymkhanaGP na 2015 rok: 5 rund, 4 miasta, mnóstwo zabawy!
MotoRmania
15 kwietnia 2015

Gymkhana GP – zawody w jeździe precyzyjnej w randze mistrzostw Polski organizowane przez motoFUNdację i Przyjaciół rozpoczną się jak zawsze w Szczecinie, już 9 maja! 

informacja prasowa

Miłośnicy walki z kolorowymi pachołkami będą mieli bardzo pracowity sezon! Szczecińska motoFUNdacja, organizator ogólnopolskich mistrzostw Gymkhana GP, oficjalnie potwierdza kalendarz zawodów:

9 maja – Szczecin
13 czerwca – Wrocław
lipiec – Łódź (konkretny dzień wkrótce…)
15 sierpnia – Warszawa
19 września – Szczecin

Pamiętajcie też że 24-25 maja w Holandii odbywają się też pierwsze w historii Mistrzostwa Europy w Gymkhanie, na które można się już rejestrować!

Udział w imprezie jest bezpłatny zarówno dla zawodników, jak i widzów. Udział może wziąć każdy, posiadający uprawnienia do kierowania pojazdem (np. prawo jazdy A, A1, A2, AM, kartę motorowerową lub kat. B od co najmniej 3 lat), oraz dysponujący sprawnym, zarejestrowanym i ubezpieczonym motocyklem. Startujący podzieleni zostaną na dwie klasy: amatorską i profesjonalną, tak aby każdy, nawet debiutant, mógł powalczyć o podium. I to dla kategorii amatorów przewidziane są najbardziej wartościowe nagrody rzeczowe. Do klasy PRO w pierwszej rundzie zaliczają się wszyscy, który ubiegły sezon zakończyli w tejże klasie oraz zawodnicy z zagranicy sklasyfikowani w swych krajach do 6-go miejsca włącznie (a nie jak dotąd do 3-go).

Najważniejszą zmianą regulaminu będzie uwzględnianie w klasyfikacji końcowej czasu lepszego z dwóch przejazdów (a nie jak dotąd sumy czasów). Ta zmiana nie tylko ujednolici polskie zasady ze stosowanymi w Japonii i wielu krajach Europy, ale też uczyni rywalizację jeszcze bardziej widowiskową. Ponadto nowy regulamin, który będzie opublikowany w ciągu kilku dni, doprecyzuje zasady naliczania punktów karnych za podpacia, gleby, potrącenia pachołków i niezmieszczenie się w kopercie mety.

Fundatorem nagród w całym cyklu pięciu imprez jest Modeka Polska, która uhonoruje zwycięzców kategorii amatorów i PRO, konkursu GP8 (pięciokrotne przejechanie dwunastometrowej ósemki) oraz innych klasyfikacji ogromną pulą nagród w postaci kurtek, rękawic, innej odzieży, akcesoriów i środków do pielęgnacji odzieży.

Zobaczcie jak zarąbiście bawiliśmy się w zeszłym roku!

Wkrótce też rozpocznie się rezerwacja numerów na cały sezon i rejestracja na pierwszą rundę.

MotoRmania, która od zawsze jest patronem medialnym Gymkhana GP, będzie was informować na bieżąco o wieściach z frontu. Odwiedzajcie też fan page GymkhanaGP oraz stronę organizatora gymkhana-gp.pl.

Jeśli chcesz wesprzeć organizację zawodów, przekaż 1% swojego podatku na ten cel! To nic cię nie kosztuje!

motoFUNdacja jest organizacją pozarządową nieposiadającą własnego finansowania. Koszty organizacji rund pokrywają sponsorzy, a pracę przy organizacji wykonują nieodpłatnie członkowie fundacji i wolontariusze. Na stronie organizatora, gymkhana-gp.pl można znaleźć dane do wsparcia fundacji darowizną oraz dane kontaktowe dla firm które chciałyby dołączyć do grona sponsorów Gymkhana GP. Jeśli chciał(a)byś zostać wolontariuszem – zapraszamy bardzo serdecznie!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły