1199 Panigale vs Porsche 911 GT3 vs odrzutowiec
Piotr Jędrzejak
29 maja 2012

Kto wygra tą walkę? Czy motocykl jest w stanie pokonać wyścigowy samochód i wojskowy samolot?

Na te pytania postanowili odpowiedzieć organizatorzy imprezy na lotnisku Brno. Jak zwykle odbył się tam pokazowy wyścig, a tym razem udział w nim wzięli zawodnik MotoGP, Karel Abraham na Ducati 1199 Panigale, Tomas Micanek (mistrz Czech) w Porsche 911 Cup oraz Pavel Vesely w wojskowym odrzutowym treningowym, Aero L-29 Delfín.

Naziemne pojazdy wystartowały, gdy samolot przelatywał nad nimi z prędkością około 200 km/h. Pod koniec wyznaczonej części pasa startowego, zarówno Porsche jak i Ducati miały na licznikach prawie 300 km/h, jednak to Abraham wyprzedził Micanka na ostatnich metrach. Samolot został daleko z tyłu. Zobaczcie amatorski film jednego z widzów:

„Potrzebuję więcej czasu, aby przyspieszyć do takiej prędkości” – tłumaczył się Vesely, były pilot czeskiej armii.

Abraham na temat zwycięskiego Panigale powiedział: „Co za ekscytujący motocykl! Naprawdę chciałbym pojeździć nim na torze, a nie tylko na prostej. Nie czułem 300 km/h. Pas był bardzo szeroki, więc nie czuć prędkości tak, jak na torze.”

Micanek, który został pokonany tuż przed metą, obwinia Porsche: „Straszna szkoda, że nie mogłem jeździć moją szybszą wersją RSR, ponieważ nasi mechanicy wciąż nad nią pracują i przygotowują do następnego wyścigu. Myślę, że w takim wypadku zobaczylibyśmy Porsche jako pierwsze na mecie!”

„Tak!” – dodaje w śmiechu Abraham. „A gdybym ja mógł pojechać Desmosedici z MotoGP, to zgadnijmy kto by wygrał!”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły