110 rocznica – Harley Davidson zaprasza na największą europejską imprezę w Rzymie!
MotoRmania
14 czerwca 2013

Harley-Davidson dziękuje fanom organizując czterodniowy festiwal!

Informacja prasowa

Firma Harley-Davidson Motor Company będzie gospodarzem czterodniowej imprezy w Rzymie (13-16 czerwca 2013 r.) – największej europejskiej imprezy w ramach światowych obchodów jubileuszu 110-lecia firmy.

Tysiące pasjonatów Harley-Davidson z całego świata zgromadzi się w Wiecznym Mieście, aby wziąć udział w jednej z największych imprez zorganizowanej kiedykolwiek przez firmę w Europie. Wydarzenia w ramach świętowania 110. Rocznicy Harley-Davidson odbywać się będą w wielu miejscach w Rzymie, gdzie będą mile widziani miłośnicy i fani motocykli.

Od pokazów motocykli custom na imponującym terenie targów Foro Italico, po wielką paradę z Portu Ostia do Centrum Rzymu, Harley-Davidson zorganizuje jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, którym pragnie podziękować swoim fanom oraz uczcić buntowniczego i żądnego przygody ducha motocyklistów Harley-Davidson na całym świecie.

Położone przy Porcie Ostia Miasteczko Harley (Harley Village) będzie ośrodkiem rozrywki i muzyki oferującym jazdy demonstracyjne i jazdy z przewodnikiem, pokazy Jumpstart, wystawy H-D Experience, sprzedaż gadżetów i o wiele więcej. Na dwóch położonych na plaży scenach wystąpią dziesiątki artystów, w tym Adam Ant, Bonnie Tyler i Mike and the Mechanics.

Miłośnicy Harley-Davidson, którzy będą woleli przebywać bliżej Rzymu, będą mogli wziąć udział w imprezach w Miasteczku Foro Italico (Foro Italico Village) na Stadio Olimpico, gdzie odbywać się będą koncerty muzyki na żywo, wystawy światowej sławy budowniczych motocykli custom oraz liczne pokazy tuningowanych motocykli Harley-Davidson.

Festiwal zwieńczy przejazd setek motocyklistów Harley do Watykanu w niedzielę, 16 czerwca, gdzie wezmą oni udział w cotygodniowym błogosławieństwie Papieża Franciszka.

Najważniejsze imprezy w trakcie świętowania 110. Rocznicy Harley-Davidson w Rzymie:

Czwartek, 13 czerwca
• Ceremonie otwarcia w Porcie Ostia
• Koncerty na głównej scenie w Harley Village w Porcie Ostia

Piątek, 14 czerwca
• Msza w Bazylice w Watykanie
• Pokaz motocykli custom w „Foro Italico Village” na stadionie Stadio Olimpico
• Ceremonie upamiętniające 110. rocznicę na głównej scenie w Porcie Ostia

Sobota, 15 czerwca
• 40 kilometrowa parada motocykli – uroczysty przejazd z Ostii do centrum Rzymu
• Koncerty na głównej scenie w Harley Village w Porcie Ostia

Niedziela, 16 czerwca
• Poświęcenie motocykli na Placu Św. Piotra w Watykanie przez Papieża Franciszka w czasie tradycyjnego święcenia niedzielnego
• Imprezy w Harley Village w Porcie Ostia obejmują wieczorny koncert oraz ceremonie pożegnalne

Więcej informacji o 110. Rocznicy Harley-Davidson na oficjalnej stronie.

Harley-Davidson przedstawił również wyjątkową grafikę z Watykanem w tle autorstwa znanego artysty, David’a Uhl’a, która uświetnia rzymskie obchody 110. rocznicy powstania firmy.

Ten wyjątkowy obraz zatytułowany „Przypadkowe spotkanie” będzie widoczny na limitowanej serii 50 000 pocztówek i będzie dostępny dla fanów w cenie 15 euro. Pocztówki będzie można zakupić w punktach sprzedaży w Porcie Ostia i Forca Italico podczas europejskich obchodów 110. rocznicy Harley-Davidson w dniach 13-16 czerwca 2013. Dodatkowo będzie można kupić reprodukcję wielkoformatową również dostępną w limitowanej serii.

David Uhl, słynny artysta specjalizujący się w malarstwie olejnym przedstawiającym kulturę motocyklową, został pierwszym licencjonowanym twórcą obrazów olejnych dla Harley-Davidson w 1998 roku, po tym, jak zaprezentował swoje prace w głównej siedzibie firmy w Milwaukee w stanie Wisconsin.

Matthew Knott, Kierownik ds. PR i komunikacji na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział: „Przypadkowe spotkanie” doskonale oddaje moment, gdy Harley-Davidson pojawił się na ulicach Rzymu. Ekspresja artystyczna to integralna część kultury naszej marki, a ta limitowana edycja pocztówek to idealna pamiątka ze 110. rocznicy, którą fani Harley-Davidson będą mogli zabrać ze sobą do domu!”

Nawiązujący do minionych czasów obraz Uhl’a, na którym urzędnik watykański z ciekawością przygląda się motocyklowi Harley-Davidson typu FL „panhead” z roku 1948, wpisuje się w rzymskie obchody 110. rocznicy istnienia firmy. Szacuje się, że w ciągu trwających cztery dni uroczystości w Wiecznym Mieście pojawi się ponad sto tysięcy fanów Harley-Davidson i wezmą oni udział w wydarzeniach, które będą należeć do największych i najbardziej imponujących, jakie firma kiedykolwiek organizowała w Europie.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły