Setki praw jazdy zatrzymanych!Wzmocnienie grupy Speed.

- MotoRmania

Mniejszy ruch na drogach paradoksalnie spowodował więcej wypadków śmiertelnych – Policja zareagowała.

Mimo znacznego spadku ruchu na drogach w trakcie pandemii koronawirusa, odsetek ofiar śmiertelnych wypadków mocno wzrósł. W marcu liczba ofiar na 100 wypadków podwoiła się, w kwietniu także jest zacznie wyższa od średniej z ostatnich miesięcy. Rośnie też liczba praw jazdy zatrzymanych za przekroczenie prędkości. Policja reaguje – do policyjnej specgrupy Speed dołączyli kolejni policjanci, a liczba patroli drogowych została znacznie zwiększona.

Okazuje się, że zmalała liczba kolizji (jest o blisko połowę mniej), ale szybko rośnie odsetek najcięższych wypadków z ofiarami śmiertelnymi. Policjanci tłumaczą, że Polacy jeżdżą mniej, ale za to znacznie szybciej i niebezpieczniej. Od 1 do 23 kwietnia na drogach województwa śląskiego śmierć poniosło już tyle samo osób, co w całym kwietniu roku ubiegłego.

O tym, że jeździmy szybciej świadczą też inne dane. Tylko od początku do 23 kwietniu na terenie województwa śląskiego zatrzymanych zostało 267 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. W całym kwietniu ubiegłego roku tego typu przypadków było 140, CO OZNACZA WZROST O BLISKO 100%.

Warto tu wspomnieć, że policjanci grupy Speed stanowią ok. 5 proc. ogółu policjantów ruchu drogowego. Pomimo tego w marcu tego roku zatrzymali prawie połowę spośród wszystkich praw jazdy zatrzymanych za wspomniane niestosowanie się do obowiązujących limitów prędkości.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl