Sekrety jazdy Marqueza- nikt tak nie kontroluje uślizgów. Cal zdradza dane telemetrii.

- MotoRmania

„Marc jest niesamowitym talentem i kimś z kim się świetnie współpracuje” – powiedział Cal Crutchlow w wywiadzie dla BT Sport.

Cal opowiedział co wynika z analizy telemetrii Marca Marquzea, twierdząc, że nikt nie potrafi zrobić takich rzeczy jak Hiszpan. „Trudno zrozumieć, jak on to robi, ponieważ wygrywa kiedy z danych wynika, że nie miał prawa wygrać. Czy wiesz co mam na myśli? Sposób, w jaki może kontrolować motocykl, momenty kiedy ma uślizgi, użycie tylnego i przedniego hamulca- to wszystko jest niewiarygodne”.
„ Odniosę się tylko do momentów kiedy blokuje przednie koło. Możesz wybrać dowolny wyścig na 20 okrążeń, a ja gwarantuję, że on zablokuje koło w złożeniu, może trzy lub cztery razy więcej razy niż jakikolwiek inny kierowca Hondy. ”

„Chodzi więc o jego zdolność do używania przedniego oraz tylnego hamulca. Na danych widzimy tylko linię hamowania. Kiedy ten wykres deacceleracji ma postrzępiony kawałek, to oznacza, że w tym momencie nastąpiła blokada koła ”.

„Załóżmy, że masz sześć takich momentów na lini wykresu, on będzie mieć ich piętnaście, a niektóre uślizgi przodu mają po 2 metry długości. On to powtarza przez 20 okrążeń i nadal wygrywa wyścig, tak właśnie jeździ.

„Oczywiście przez większość czasu ( zawodnicy MotoGP) blokujemy front i rozumiemy, że tak właśnie jest. Ale kąt pochylenia, na którym może to zrobić Marc, czy sposób jak to robi na prostej i się nie przewraca jest czymś bardzo spektakularnym.”

Chociaż Crutchlow twierdzi, że Marquez jest „do pokonania”, przyznaje, że pokonanie go będzie wymagało rywala z zupełnie innym stylem jazdy. Naśladowanie Hiszpana jest zbyt ryzykowne.

„Nie jest „nie do pokonania”, ponieważ przegrał w wielu wyścigach, ale jest niesamowitym, niesamowitym talentem. Dobrze jest się od niego uczyć, ale z drugiej strony nie chcesz się od niego uczyć, ponieważ próba zrobienia tego, co robi, nie kończy się dobrze.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl