Sekrety jazdy Marqueza- nikt tak nie kontroluje uślizgów. Cal zdradza dane telemetrii.
MotoRmania
25 maja 2020

„Marc jest niesamowitym talentem i kimś z kim się świetnie współpracuje” – powiedział Cal Crutchlow w wywiadzie dla BT Sport.

Cal opowiedział co wynika z analizy telemetrii Marca Marquzea, twierdząc, że nikt nie potrafi zrobić takich rzeczy jak Hiszpan. „Trudno zrozumieć, jak on to robi, ponieważ wygrywa kiedy z danych wynika, że nie miał prawa wygrać. Czy wiesz co mam na myśli? Sposób, w jaki może kontrolować motocykl, momenty kiedy ma uślizgi, użycie tylnego i przedniego hamulca- to wszystko jest niewiarygodne”.
„ Odniosę się tylko do momentów kiedy blokuje przednie koło. Możesz wybrać dowolny wyścig na 20 okrążeń, a ja gwarantuję, że on zablokuje koło w złożeniu, może trzy lub cztery razy więcej razy niż jakikolwiek inny kierowca Hondy. ”

„Chodzi więc o jego zdolność do używania przedniego oraz tylnego hamulca. Na danych widzimy tylko linię hamowania. Kiedy ten wykres deacceleracji ma postrzępiony kawałek, to oznacza, że w tym momencie nastąpiła blokada koła ”.

„Załóżmy, że masz sześć takich momentów na lini wykresu, on będzie mieć ich piętnaście, a niektóre uślizgi przodu mają po 2 metry długości. On to powtarza przez 20 okrążeń i nadal wygrywa wyścig, tak właśnie jeździ.

„Oczywiście przez większość czasu ( zawodnicy MotoGP) blokujemy front i rozumiemy, że tak właśnie jest. Ale kąt pochylenia, na którym może to zrobić Marc, czy sposób jak to robi na prostej i się nie przewraca jest czymś bardzo spektakularnym.”

Chociaż Crutchlow twierdzi, że Marquez jest „do pokonania”, przyznaje, że pokonanie go będzie wymagało rywala z zupełnie innym stylem jazdy. Naśladowanie Hiszpana jest zbyt ryzykowne.

„Nie jest „nie do pokonania”, ponieważ przegrał w wielu wyścigach, ale jest niesamowitym, niesamowitym talentem. Dobrze jest się od niego uczyć, ale z drugiej strony nie chcesz się od niego uczyć, ponieważ próba zrobienia tego, co robi, nie kończy się dobrze.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły