Rząd podnosi opłatę paliwową na 2020! Benzyna podrożeje?

- MotoRmania

Ministerstwo Infrastruktury wprowadza podwyżkę opłaty paliwowej,  ale nie ma się co martwić na zapas.

Rok 2020 przynosi nam wzrost stawki opłaty paliwowej na benzynę, olej napędowy i gaz. Obwieszczenie ministra infrastruktury w tej sprawie opublikowano w Monitorze Polskim – 80 proc. wpływów z opłaty paliwowej zasila Krajowy Fundusz Drogowy, a w 20 proc. Fundusz Kolejowy.

Stawka za 1000 l benzyn silnikowych wzrośnie do 138,49 zł z 133,21 złobowiązujących w tym roku. Z kolei opłata paliwowa za 1000 l olejów napędowych i wyrobów powstałych ze zmieszania tych olejów z biokomponentami oraz biokomponentów stanowiących samoistne paliwa wzrośnie do 306,34 zł z 297,61 zł obowiązujących w tym roku. Opłata za 1000 kg gazów wzrośnie do 170,55 zł z 164,61 zł.

Łatwo policzyć, że nie powinno być to dla nas szczególnie odczuwalne – podwyżka to niecały grosz na litrze paliwa. No chyba, że koncerny wykorzystają to jako pretekst, dodadzą coś od siebie na temat wzrostu kosztów obsługi i dokręcą nam śrubę nieco bardziej :).  Bądźmy jednak optymistami.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl