2020: ŚCIGANIE ZABOLI! Wpisowe na poznańską rundę AA: 2700zł!
MotoRmania
3 stycznia 2020

Nowy organizator Alpe Adria, który ma rundę w Poznaniu opublikował regulamin ze stawkami z najwyższej półki.

Nie znamy jeszcze kalendarza WMMP na 2020, ale już współczujemy osobom, które muszą go ustalać. Od lat wiele polskich rund odbywało się w ramach Mistrzostw Alpe Adria na takich torach jak Slovakiaring, Most, Pannonia czy ostatnio Oschersleben, a nawet Red Bull Ring.  Tymczasem nowy włoski organizator wyścigów Alpe Adria wprowadził bardzo wysokie stawki – 500 euro należy wpłacić jako wpisowe ogólne podczas zgłoszenia ( zwracają 300 euro na koniec sezonu, jeżeli ktoś przejedzie wszystkie rundy). Następnie przed każdą rundą musimy dodatkowo zapłacić za ową rundę – tabelę stawek macie poniżej, ale jeżeli nie wykupimy z dużym wyprzedzeniem to amatorzy będą musieli zapłacić 390 euro czyli ponad 1600zł, a osoby ścigające się w klasach Mistrzowskich 540-560 euro w zależności od klasy ( licząc kurs po 4,3 zł wpisowe będzie wynosić tutaj 2400 zł, pomijając 500 euro wpłacone na początku).

 

Można pojechać z dziką kartą co pewnie będzie dotyczyć tych polskich zawodników, którzy będą chcieli wystartować w Poznaniu. Poznańska runda ma się odbyć 24 maja i zapewne będzie połączona z Mistrzostwami Polski – wtedy za dziką kartę do klasy Superbike zapłacimy 620 euro, czyli blisko 2700zł. Ponieważ koszty znacząco wzrosły, można podejrzewać, że rund razem z Alpe Adria będzie w tym roku mniej niż zwykle..  Polscy zawodnicy zaczęli się rozwijać bo jeździli ścigać się na różne tory, teraz ten proces może zostać zamrożony.

 

 

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły