2020: ŚCIGANIE ZABOLI! Wpisowe na poznańską rundę AA: 2700zł!

- MotoRmania

Nowy organizator Alpe Adria, który ma rundę w Poznaniu opublikował regulamin ze stawkami z najwyższej półki.

Nie znamy jeszcze kalendarza WMMP na 2020, ale już współczujemy osobom, które muszą go ustalać. Od lat wiele polskich rund odbywało się w ramach Mistrzostw Alpe Adria na takich torach jak Slovakiaring, Most, Pannonia czy ostatnio Oschersleben, a nawet Red Bull Ring.  Tymczasem nowy włoski organizator wyścigów Alpe Adria wprowadził bardzo wysokie stawki – 500 euro należy wpłacić jako wpisowe ogólne podczas zgłoszenia ( zwracają 300 euro na koniec sezonu, jeżeli ktoś przejedzie wszystkie rundy). Następnie przed każdą rundą musimy dodatkowo zapłacić za ową rundę – tabelę stawek macie poniżej, ale jeżeli nie wykupimy z dużym wyprzedzeniem to amatorzy będą musieli zapłacić 390 euro czyli ponad 1600zł, a osoby ścigające się w klasach Mistrzowskich 540-560 euro w zależności od klasy ( licząc kurs po 4,3 zł wpisowe będzie wynosić tutaj 2400 zł, pomijając 500 euro wpłacone na początku).

Zrzut ekranu 2020-01-03 o 08.59.19

 

Można pojechać z dziką kartą co pewnie będzie dotyczyć tych polskich zawodników, którzy będą chcieli wystartować w Poznaniu. Poznańska runda ma się odbyć 24 maja i zapewne będzie połączona z Mistrzostwami Polski – wtedy za dziką kartę do klasy Superbike zapłacimy 620 euro, czyli blisko 2700zł. Ponieważ koszty znacząco wzrosły, można podejrzewać, że rund razem z Alpe Adria będzie w tym roku mniej niż zwykle..  Polscy zawodnicy zaczęli się rozwijać bo jeździli ścigać się na różne tory, teraz ten proces może zostać zamrożony.

Zrzut ekranu 2020-01-03 o 08.59.09

 

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl