Intermot 2016: więcej premier, wystawców, gości oraz pasji

- MotoRmania

W wystawie Intermot 2016 udział wzięły 1 133 firmy z 40 różnych krajów, a 67% wystawców pochodziło spoza Niemiec. Frekwencja gości również nie zawiodła – pojawiło się 220 000 odwiedzających z 95 krajów. Około 26% odwiedzających to klienci handlowi, spośród których 42% pochodziło spoza Niemiec. Wystawa zajęła powierzchnię około 129 000 m² oraz dodatkowe 70 000 m² powierzchni na powietrzu poza halami, na atrakcje dodatkowe.

informacja prasowa

Targi Intermot w Kolonii pobiły wszystkie swoje dotychczasowe rekordy i odbyły się z perfekcyjną organizacją. Wiodące, międzynarodowe wydarzenie wystawiennicze i biznesowe w przemyśle motocyklowym i skuterowym mogło pochwalić się pełną gamą innowacji z około 40 różnymi premierami od producentów pojazdów. W tym samym czasie Intermot ustanowił nowe standardy dla wszystkich emocji związanych z motocyklami i eksperymentowaniem z nimi. Pasja i fascynacja motocyklami była szczególnie widoczna w sekcji Intermot Customized, gdzie odbywała się wystawa-w-wystawie, dedykowana specjalnie scenie modyfikacji i lifestyle’u. Biorąc pod uwagę liczbę 220 000 gości z 95 krajów, Intermot odwiedziło znacznie więcej fanów motocykli, niż kiedykolwiek przedtem. 1 133 wystawców z 40 krajów jest również wzrostem o 17% w stosunku do poprzedniego wydarzenia.

Intermot 2016 - wystawa motocykli i skuterow w Kolonii, Niemcy (22)

„Intermot 2016 był mega wydarzeniem z ponadprzeciętnymi wynikami” – powiedział zadowolony Gerald Böse, President and Chief Executive Officer kompleksu Koelnmesse. „Zapowiedzieliśmy nową erę dzięki nowym konceptom, integrując z tym świat kustomizacji, podkreślając indywidualność, emocjonalność i entuzjazm.”

Dzięki pomysłowi wystawy-w-wystawie, czyli Intermot Customized oraz Intermot E-Motion, wystawa Intermot ustanowiła nowy wyznacznik rozwoju wszelkich wystaw motocyklowych. To tutaj trendy i motywy, które poruszają klientów, zostały zmotywowane do życia i odpowiednio wyeksponowane przez wystawców.

Intermot 2016 - wystawa motocykli i skuterow w Kolonii, Niemcy (8)

W ten sposób Intermot Customized był odpowiedzią na szybko rosnący trend indywidualizacji własnego motocykla, co odzwierciedla osobiste potrzeby oraz styl życia motocyklisty. Ponad 100 firm pokazało swoje produkty. Były niecodzienne konwersacje, meble i akcesoria zorientowane na motocyklistów oraz wszelkiego rodzaju dodatki do motocykli. Były dodatkowe atrakcje na Intermot Customized, jak Mistrzostwa AMD Customowego Budowania Motocykla, czy wyścigi równoległe na 1/8 mili lub praca w garażu customowym na żywo.

Unikalna kombinacja prezentacji nowości, spektakularnych pokazów i sportów motorowych, wraz z atrakcyjnym programem interaktywnym zapewniła fantastyczną atmosferę i wypełnione hale przez pełnych 5 dni. Wystawiający się producenci również byli zadowoleni, czyli przede wszystkim: BMW, Ducati, Harley-Davidson, Honda, Horex, Kawasaki, KTM, Kymco, Grupa Piaggio, Polaris, Suzuki, Triumph oraz Yamaha.

Intermot 2016 - wystawa motocykli i skuterow w Kolonii, Niemcy (4)

Intermot e-Motion był segmentem przeznaczonym dla elektrycznych dwukołowców oraz technologii napędów elektrycznych, jak też dla wszystkich produktów związanych z elektryczną mobilnością i aktywnym spędzaniem czasu. Wystawcy byli zadowoleni wysoką liczbą odwiedzających. Z liczbą ponad 15 000 jazd testowych e-rollerami, e-rowerami i innymi e-pojazdami, tę atrakcję również można określić niesamowicie popularną wśród odwiedzających, tak jak cały dział Intermot e-Motion.

Intermot zebrał również pozytywne opinie za zorganizowanie działów „Boulevard of Touring” oraz „Area 4”, które skupiały się odpowiednio na turystyce oraz na quadach i ATV-ach.

Intermot 2016 - wystawa motocykli i skuterow w Kolonii, Niemcy (24)

Intermot nie tylko fascynował swoich gości wyszukanymi prezentacjami, ale też dawał im możliwość wskoczenia do akcji na całym terenie zewnętrznym. Tam można było testować nowe motocykle z każdej kategorii oraz oglądać sporty ekstremalne czy wyścigi lub pokazy profesjonalistów. Nie zabrakło także miejsc przeznaczonych dla tych, którzy jeszcze nie mają prawda jazdy oraz dla dzieci i najmłodszych.

Dzięki ogólnej liczbie odwiedzających oraz procentowi klientów handlowych, Intermot 2016 ustanowił nowe rekordy. Znaczące wzrosty zostały zarejestrowane również w liczbie gości z Północnej i Południowej Ameryki oraz z Azji. Warte uwagi jest też zwiększająca się liczba gości z Włoch (+8%), z Belgii (+10%) oraz z Francji (+7%).

Intermot 2016 dobiegł w do końca w niedzielę. Tradycyjnie impreza odbywa się co drugi rok. Data kolejnych targów Intermot to 3-7. października 2018 roku.

Intermot 2016 - wystawa motocykli i skuterow w Kolonii, Niemcy (27)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl