Rekord : 1,4 mln zł za brak OC! Sankcje na 2020.

- MotoRmania

Co roku kara za brak OC jest waloryzowana – na 2020 rośnie o 15%, ale może się okazać najmniejszym zmartwieniem.

Wysokość sankcji ustalana jest na dany rok proporcjonalnie do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę – za brak OC na samochód to dwukrotność tego uposażenia, czyli w 2020 maksymalnie 5200zł – w zależności od tego jak długa jest przerwa w ubezpieczeniu. Jeżeli przerwa jest dłuższa niż 14 dni to za brak OC dla motocykla zapłacimy karę wysokości 870zł.

Ale to nie wszystko – w przypadku gdy pojazd bez OC weźmie udział w wypadku to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci odszkodowanie, którego zwrotu będzie dochodzić od właściciela nieubezpieczonego pojazdu. Obecnie prowadzone jest, aż 16 tysięcy spraw, a średnia szkody to ponad 16,5 tys. zł. Rekordzista ma do zwrotu 1,4 mln zł.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl