Polska: GDZIE KRADNĄ NAJWIĘCEJ MOTOCYKLI? Sprawdź i uważaj.

- MotoRmania

Zobacz, gdzie ginie w Polsce najwięcej motocykli i bądź czujny jeżeli znajdujesz się w zagrożonych rejonach.

 

Zanim przejdziemy do naszego podwórka chcieliśmy Wam podać kilka faktów globalnych. Okazuje się, że najczęściej  kradzionym superbikiem w historii naszej planety jest Honda Fireblade, we wszystkich swoich odmianach. Jest długo na rynku, jest niezawodna i znika.

Most stolen motorcycle_4

 

Kolejnym rekord w skali światowej też należy do Hondy. Popularny Cub czyli C50 pozostaje najczęściej kradzionym motocyklem na świecie. Honda wyprodukowała, aż 100 mln tych pojazdów i efekt skali zrobił swoje.

 

Most stolen motorcycle_2Główne miasta w Malezji i Indonezji zgłaszają średnio 86 motocykli skradzionych każdego dnia, ale motorowery nie zawsze są uwzględniane w statystykach. Zaletą posiadania małego motoroweru, takiego jak Cub, są tanie koszty utrzymania i ubezpieczenie, ale w wielu częściach Malezji, Indonezji, Ameryki Południowej, Indii i Afryki właściciele po prostu nie zawracają sobie głowy tym ostatnim. Nie zgłaszają też swojej straty na policję, bo nie wierzą, że to pomoże im odzyskać pojazad.

W ubiegłym roku w UK skradziono 20 005 motocykli – w porównaniu z 27 326 w 2018 r. Francja przewiduje utratę około 100 000 maszyn na 2019 r., 56 000  to wynik z Włoch, a około 42 000 maszyn zniknęło w 2019 w Hiszpanii. To największe rynki motocyklowe w Europie.

A jak jest w Polsce?  Nie jest tak źle.  Nie każdy wie, ale istnieje portal skradzionymotocykl.pl, który chyba nie ma odpowiedniej promocji – w czym chętnie mu pomożemy, bo jest świetną inicjatywą. Tam możecie zgłaszać swoje skradzione motocykle. Możecie też sprawdzić nasze polskie statystyki. Na szczęście ilość kradzionych pojazdów spada i widać to wyraźnie. Wiele czynników się z tym wiąże – mamy GPSy, coraz lepsze zabezpieczenia.  Ale rynek kradzionych części kwitnie więc nie powinniśmy się czuć szczególnie bezpiecznie. Gdzie kradnie się najwięcej pojazdów? Śląsk niestety przewodzi w tej smutnej statystyce – KWP w Katowicach przyjęła w 2019, aż 189 zgłoszeń dotyczącej motorowerów i to jest odwrotna tendencja do ogólnopolskiej statystyki. Mamy wzrost kradzieży w Katowicach – 161 pojazdów zniknęło w 2018.  Motocykli dużych w Katowicach zniknęło 53 i tu jest niewielki spadek. Wrocław jest magicznym miejscem, gdzie co roku od trzech lat zgłaszana jest identyczna liczba 172 skradzionych motorowerów. Jest niestety LIDEREM skradzionych maszyn dużych – zginęło tam ponad dwa razy więcej sprzętów niż w Katowicach: 114 sztuk.  Ostatnie miejsce na podium ma Warszawa ze 112 motorowerami zgłoszonymi w 2019 – ale motocykli skradziono, aż 98.  Jeżeli mieszkasz w Kielcach możesz poczuć się bezpiecznie – tylko 11 motorowerów i 10 motocykli zginęło tam w ubiegłym roku.  Najmniej skradzionych motocykli w 2019 zgłoszono w Opolu – tylko 7.  Poniżej dokładne statystyki które portal skradzionymotocykl.pl uzystakł od Komendy Głównej Policji. motorower-768x626 motocykl

 

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl