Ograniczone kontrole trzeźwości- zagrożenie koronawirusem
MotoRmania
4 marca 2020

W związku z zagrożeniem koronawirusem policja jest zmuszona tymczasowo ograniczyć kontrole trzeźwości kierowców.

Policjanci nie zrezygnują jednak całkowicie z badań trzeźwości, do odwołania będą jedynie wstrzymane kontrole przy użyciu alkomatów bez wymienialnych ustników a w przypadku kiedy zajdzie podejrzenie o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, będą stosowane urządzenia wyposażone w ustniki jednorazowe.

Poniżej fragment pisma Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA:

„Po zapoznaniu się z opisem prowadzonych badań, względem funkcjonariuszy i osób badanych pod kątem możliwości narażenia na biologiczny czynnik chorobotwórczy związany z użyciem urządzeń- alkomatów bezustnikowych typu Alcoblow, zalecam zaprzestanie prowadzenia akcji przy pomocy w/w urządzeń”.

Prawda jest taka, że urządzenia Alcoblow są powszechnie stosowane i wypierają inne modele ze względu na większą wydajność i niższe koszty, więc policja będzie zmuszona przeszukać magazyny i wrócić do starych rozwiązań.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły