Ograniczone kontrole trzeźwości- zagrożenie koronawirusem

- MotoRmania

W związku z zagrożeniem koronawirusem policja jest zmuszona tymczasowo ograniczyć kontrole trzeźwości kierowców.

Policjanci nie zrezygnują jednak całkowicie z badań trzeźwości, do odwołania będą jedynie wstrzymane kontrole przy użyciu alkomatów bez wymienialnych ustników a w przypadku kiedy zajdzie podejrzenie o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, będą stosowane urządzenia wyposażone w ustniki jednorazowe.

Poniżej fragment pisma Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA:

„Po zapoznaniu się z opisem prowadzonych badań, względem funkcjonariuszy i osób badanych pod kątem możliwości narażenia na biologiczny czynnik chorobotwórczy związany z użyciem urządzeń- alkomatów bezustnikowych typu Alcoblow, zalecam zaprzestanie prowadzenia akcji przy pomocy w/w urządzeń”.

Prawda jest taka, że urządzenia Alcoblow są powszechnie stosowane i wypierają inne modele ze względu na większą wydajność i niższe koszty, więc policja będzie zmuszona przeszukać magazyny i wrócić do starych rozwiązań.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl