Od kiedy możemy mieć „normalne” track daye? Jest data!
MotoRmania
4 maja 2020

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało – zapowiedziane przez premiera RP – Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (2020.792). 

Nas tak naprawdę interesuje tylko jeden z ustępów, który mówi, o zniesieniu sankcji umożliwiających nam jazdę po torze w normalnej liczbie uczestników track dayów – taka impreza odbywa się bez udziału publiczności. Znosi się zakaz: „od 8. czerwca: na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym – bez udziału publiczności.

Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania. O czym należy pamiętać szczególnie? Przypomina Ministerstwo Zdrowia:

Z dniem dzisiejszym traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (2020.697 i 750). (jm)

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły