Dlaczego polskie portale motocyklowe odnotowują rekordowe spadki? Ranking Alexy.

- MotoRmania

Z wyjątkiem Motormanii wiodące portale motocyklowe zaliczają mocne spadki w Globalnym Rankingu Alexy. Dlaczego?

Jak co miesiąc prezentujemy dane rankingu Alexy dla polskich portali motocyklowych. Jako jedyni ujawniamy publicznie swoje dane z Google Analytics z całego miesiąca, a nie wybranych korzystnych fragmentów, . Pokazujemy wykres rankingu Alexy za ostatnie 3 lata, aby każdy z zainteresowanych mógł wyrobić sobie zdanie co do tendencji na podstawie solidnego kawałka danych. W internecie możemy zobaczyć pojawiające się dane z SimilarWeb, które są bezpłatne i niestety charakteryzują się szaloną niedokładnością. Różnice pomiędzy ruchem faktycznym, a pokazywanym w GA dochodzą nawet do 60% . Dlatego odpłatny, dokładny ranking Alexy jest uznawany powszechnie za najbardziej wiarygodne odzwierciedlenie faktycznego stanu ruchu na portalach. Tym bardziej, że eliminuje znaczną część ruchu generowanego poprzez boty.

Pozycje wiodących polskich portali w Globalnym Rankingu Alexy w dniu 2. maja 2020

Nr 1 Scigacz.pl

Scigacz od pół roku notuje swoje najniższe pozycje w 3 letniej historii. 2 maja 2019 znajdował się na 99,222 pozycji w światowym rankingu stron. Dzisiaj jest 75 000 pozycji niżej.

Nr 2 Motormania.com.pl

Nasza pozycja poprawiła się o ponad 20 000 oczek w stosunku do maja 2019. Najważniejszym jest jednak to, że wykazujemy stabilny ruch, oraz wzrosty faktycznych użytowników. Pomiędzy 20 marca, a 20 kwietnia odwiedziło nas po raz pierwszy blisko 0.5mln użytkowników, którzy dokonali 773 tys. odsłon.

W kwietniu łączna liczba użytkowników przekroczyła 420 tys. , co jest wynikiem ponad 2,5 raza lepszym niż w kwietniu zeszłego roku.

Nr 3 Swiatmotocykli.pl

Po byciu bliskim z wypadnięcia z rankingu pierwszego miliona stron Alexy, swiatmotocykli.pl dokonał skokowego podniesienia swoich pozycji. Mimo to w porównaniu z ubiegłym majem, który był najgorszym w historii, ciągle jest o ponad 100k pozycji niżej.

Nr 4 Motocykl-online.pl

Motocykl-online.pl zaliczył spadek, aż o 235 000 pozycji w stosunku do 2 maja 2019.

Nr 5 motogen.pl

Ostatni rok dla motogenu.pl jest bardzo dotkliwy. W stosunku do maja 2019 spadli o ponad 320 000 pozycji.

Nr 6 motobanda.pl

Motobanda w maju uplasowała się niemalże dokładnie na tej samej pozycji co motogen.pl, ale straciła nieco mniej w stosunku do zeszłego roku – nieco ponad 220 tys. pozycji.

Nr 7 jednoslad.pl

Wygląda to trochę tak, jakby ktoś w jednosladzie zgasił światło i wszyscy poszli do domu. Obecnie zaliczają astronomiczny brak ruchu na portalu. Ich strata w stosunku do wyniku sprzed roku to ponad 600 000 pozycji.

DLACZEGO PORTALE ODNOTOWUJĄ TAK DUŻE SPADKI?

Powyższy wykres pokazuje stabilność dwóch portali będących liderami, oraz ogromne spadki i wzrosty pozostałych, ale prawie wszystkie te portale łączy jedno – (być może za wyjątkiem jednosladu.pl), miały w ostatnim czasie wzrost liczby użytkowników związanej z tak zwanym „sezonem”. Niestety w okresie izolacji ludzie na świecie zostali zamknięci w domach przed komputerami. Wiele innych stron w światowym rankingu prawdopodobnie odnotowało rekordowe wzrosty, a strony motocyklowe, niekoniecznie. Dlaczego? Bo niewiele tak naprawdę się działo. Sezon się zaczął, ale nie do końca. Nie ma zawodów, nie ma eventów, ograniczone możliwości testowania. Inne strony zdystansowały naszą branżę. Pamiętajmy, że ranking Alexy bierze pod uwagę wszystkie portale, a nr 1 jest Google. Z całą pewnością ruch na stronach motocyklowych w Polsce jest mniejszy niż wcześniej w porównywalnym okresie, ale duże spadki w rankingu Alexy należy upatrywać raczej w tym, że aktualnie inne strony odnotowują nadzwyczajny ruch, który zmniejszy się kiedy ludzie „wyjdą z domów”.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl