Nowy system poboru opłat na państwowych odcinkach autostrad.

- MotoRmania

Bez biletów i bez dokonywania płatności metodą tradycyjną na bramkach wyjazdowych. Już niedługo tak może wyglądać przejazd dwoma płatnymi państwowymi odcinkami autostrad: A2 Konin – Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica. Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zaprojektowanie nowego systemu poboru opłat.

W ubiegły czwartek na stronie GITD pojawiła się informacja o przetargu „na zaprojektowanie, wykonanie, implementację, obsługę i utrzymanie systemu poboru opłat za przejazd od pojazdów lekkich metodą elektroniczną z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji numerów rejestracyjnych (videotolling)”. Mamy nadzieję, że specyfikacja uwzględni czytanie tablic motocyklowych.

Nowy system ma stanowić dodatkową opcję dla kierowców. Nadal będzie bowiem można dokonywać płatności metodą tradycyjną lub z wykorzystaniem elektronicznego systemu poboru opłat. Ma działać na płatnych państwowych odcinkach autostrad A2 Konin – Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica.

Podobny system działa już na A4, na odcinku Kraków-Katowice. Przejazdy są opłacane poprzez aplikację, która pozwala zarejestrować pojazd w bazie i powiązać numer rejestracyjny z kartą kredytową lub płatniczą. Zainstalowane na bramkach kamery odczytują tablicę rejestracyjną, a system natychmiast podnosi szlaban.

8f24b330-ded8-4c54-b881-0f1d947bc483

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl