Nowy GSX-R 1000 już za rok ?

- MotoRmania

Nie wiemy czy nowy model będzie w takim stopniu przypominał maszynę z MotoGP, ale czas na ruch Suzuki, bo GSX-R odstaje od konkurencji.

IMG_5073

Coraz częściej słychać plotki na temat pojawienia się nowego radykalnego GSX-R’a 1000, który ma z wyglądu przypominać maszynę wystawianą w MotoGP. Na tej podstawie Kardesignkoncepts stworzyło wizualizację nowego modelu. Dzisiaj obowiązkowe są już skrzydełka aerodynamiczne, wąskie lampy i minimalistyczny design. Po zdecydowanym ataku Hondy z nowym Firebladem, permanentnym sukcesie Kawasaki w WSBK, bardzo mocnej postawie Yamahy Suzuki staje się powoli wielkim nieobecnym. Aktualny model GSX-R 1000 jest asem na drodze ze względu na swój mocny zakres średnich obrotów, ale  nie można mu już przypisać kultowego niegdyś hasła reklamowego „Own the race track”. Braki w potencjale podwozia są ewidentne. Czy po pojawieniu się nowego, bardzo mocnego Fireblade’a producenci powrócą do wyścigu mocy? Miejmy nadzieję, że tak. Chętnie podpowiemy Suzuki co zrobić, aby za rok zdominować rynek w tym sektorze : a) dajcie 220KM b) niech motocykl wygląda co najmniej tak jak na rysunku koncepcyjnym.  Wystarczy 🙂

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl