Zdjęcia szpiegowskie Kawasaki ZX-6R 2013! Powrót pojemności 636 ccm?
Piotr Jędrzejak
13 sierpnia 2012

Kawasaki rzeczywiście przygotowało nową sześćsetkę na rok 2013!

Pod koniec czerwca świat obiegły ploki, według których Kawasaki miało szykować nową Ninję ZX-6R. Patrząc na ogół rynku motocyklowego, większość nie dowierzała. Po co nowy motocykl w segmencie, który wcale nie jest hitem sprzedażowym? Szczególnie, że aktualny model (patrząc na konkurencję) wcale nie jest taki stary. A jednak!

Angielski magazyn MCN przyłapał nowiutką ZX-6R na Wyspie Man, oczywiście na Mountain Course, gdzie ekipa Kawasaki kręciła film promocyjny. Wyraźnie widać, że sześćsetka już tradycyjnie czerpie stylizację z ZX-10R i jest jej z tym bardzo dobrze. Anglicy ujawniają jednak jeszcze jeden szczegół dotyczący nowej Ninjy. Japończycy podobno wracają do pojemności 636 ccm! Dlaczego? Czy kontrola trakcji znalazła się na pokładzie? Jaką jeszcze niespodziankę szykuje nam Kawasaki? Na odpowiedzi trzeba jeszcze trochę poczekać…

Cieszycie się, że na rynek trafi nowy supersport? Uważacie, że powrót do 636 to dobry ruch?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły